Instagram engel kaldırma

Instagram Engelleme Nasıl Kaldırılır?

Instagram engel kaldırma nasıl yapılır? Instagram’da engellenen kişinin engeli nasıl kaldırılır? En popüler sosyal ağlardan biri olan instagram hızla yükselerek hergün yeni kullanıcılar bünyesine katıyor. Özellikle son zamanlarda bünyesine eklediğiz hikayeler ve canlı yayın özellikleriyle hızla seyrine devam ediyor. Tabi ki kullanımın bu kadar artması kullanıcılar arasında takipleşerek etkileşimide arttırmakta. Ancak bu bazen aksi durumlara da neden olabiliyor. Özellikle istemediğiniz biriyle iletişime geçme durumu bazen hoş durumlara sebep olmuyor. Bu durumlarda yapılabilecek en iyi şey iletişime geçmek istemediğiniz kişileri engelleyerek bir daha karşılaşmamak. İki kişinin karşılıklı birbirini engelleyip daha sonra bulamadığı veya beyaz sayfa sorunu yaşadığı sorunla ilgili çözümü yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram Engelleme Nasıl Kaldırılır?

Instagramda sizi rahatsız eden kişileri engellemek veya engelini kaldırmak için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir. Engellediğiniz kişileri görmek için Ayarlar içerisinde Engellenen kullanıcılar listesine giriş yapmanız gerekiyor.

Instagramda birinin engeli nasıl kaldırılır:

 1. Kişinin kullanıcı adına dokunarak profilini açın
 2. iPhone/iPad veya Android telefonunuzda sağ üst köşedeki üç nokta şeklindeki butona dokunun.
 3. Ayarlar içerisinde Engellenen kullanıcılar listesine giriş yaptıktan sonra engelini kaldırcağınız kişinin profiline giriş yapın.
 4. Kullanıcının Engellemeyi Kaldır’a dokunun.
 5. Kişinin engeli kaldırılacaktır.

Instagramda karşılıklı olarak engellenen birinin engelini kaldırma : (Kesin Çözüm) :

Birbirini engelleyip daha sonra hiçbir şekilde tekrardan engeli kaldıramayanlar için bu çözüm kesin sonuca ulaşabilirler. Yöntem tarafımızdan denendi ve başka kullanıcılara tarafından da denenerek kontrol edilmiştir. Eğer karşılıklı olarak birbirini engellediğiniz kişiler varsa ve engeli kaldırmak istiyorsanız şu yolu adım adım izlemelisiniz:

 1. Ortak bir arkadaşınızdan paylaştığı herhangi bir fotoğrafında sizden birisini veya ikinizi birden fotoğrafa etiketlemesini isteyin.
 2. Daha sonra etiketlenen fotoğrafa ulaşarak fotoğrafın üzerine dokunun ve görünen etiketlerde engelini kaldırmak istediğiniz kişinin etiketine dokunun.
 3. Fotoğrafa etiketlenen kişinin profiline erişim sağladığınız anda engellediğiniz kişinin profilinde sağ üst köşedeki üç nokta işaretine girerek engelini kaldırın seçeneğine dokunun.
 4. Karşılıklı olarak engellinizi bu şekilde kesin olarak kaldırabilirsiniz.
Instagram engeli kaldırılırken karşılaşılan beyaz sayfa sorunu:

Yukarıdaki yöntemi uygularken eğer profilleriniz dışarıya gizli (kilitli) ise beyaz sayfa sorunuyla karşılaşmanız söz konusu. Bu nedenden profilinizi geçici olarak herkese görünür konuma getirmeniz gerekiyor. Hesaplardan birini de dışarıya açarak engeli kaldırabilirsiniz.

(Instagram Engelini Kaldırmak İçin Denenebilecek Diğer Ek Çözümler) :

Yukarıdaki çözüm işe yaramıyorsa o zaman diğer alternatif olabilecek bu çözüm yollarını denemelisiniz.

 • Daha önce mesajlaştıysanız mesaj kutunuza erişim sağlayarak mesajdaki profil resmi üzerinden profile erişim sağlamaya çalışın.
 • Daha önce karşılıklı olarak yorum yaptığınız bir fotoğrafın altında isimlerinizi karşılıklı olarak bularak engeli kaldırabilirsiniz.
 • Gizli olmayan herhangi bir Instagram hesabına birbirinizi ekleyin ve daha sonra o hesabını takip edenler listesinde birbirinizi bularak engelinizi kaldırın.
 • Gizliliği bulunmayan bir Instagram hesabı üzerinde herhangi bir fotoğrafa iki kişi karşılıklı olarak yorum yapın ve yorumda çıkacak isimleriniz üzerinden birbirinizin engelini kaldırın.
Engel kaldırılmak istenildiğinde Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor şeklindeki hatanın nedeni:

Instagram üzerinde bazı arkadaşlar yaptığı engeli kaldıramadığını söylüyor ve genellikle erişim sağlamak istedikleri profillere girişte “Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor.” tarzı hatalar almaktalar. Bu hataların birkaç nedeni olabilir.

 • Ulaşmaya çalıştığınız profil sizi engellemiş olabilir. (en olası durum)
 • Ulaşmaya çalıştığınız profilin sahibi profili dondurmuş olabilir.
 • Ulaşmaya çalıştığınız profil, profil sahibi tarafından veya Instagram tarafından kapatılmış olabilir.
 • Internet bağlantınızla ilgili bir problem yüzünden bu hatayı alıyor olabilirsiniz.
 • Ulaşmaya çalıştığınız profil sizin herhangi bir yorumunuzu veya fotoğrafınızı şikayet etmiş olabilir.
01.05.2018 tarihinde güncellendi.
[Toplam:1287    Ortalama:3.5/5]
Bunları da beğenebilirsin

218
YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)

avatar
69 Comment threads
149 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
98 Comment authors
Özgür UygunerinTuanacicilibeyza Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Tuana
Tuana

Merhabalar arkadaşımla karşılıklı birbirimizi engelledik, engellenenlerde görünüyor ama beyaz sayfa olarak engeli kaldıramıyorum sadece bn kendimden kaldıramıyor muyum engeli yardımcı olur musunuz

Tuana
Tuana

Etiketlemeyi yaptım yalnız kendi profilimden bakınca etikette ismi görünmüyordu. Başka bi çözümü yok mu bunun

erin
erin

ben de aynı sorunla karşılaştım halledebildiniz mi

Safak
Safak

İyi aksamlar. Ben arkadasımı engelledim oda beni engellemis simdi yeniden takib etmek istiyoruz ama olmuyor:(
Beyaz sayfa cıkıyor etiketlenmis ismine tiklayınca.Engeldende kaldıramıyorum cunku donmus tıklayınca bişey olmuyor. Üç noktayıda tıkladım orda sadece engelle yazıyor engeli kaldır yok :( lutfen yardımcı olurmusunız bunun başka cözümü yokmu??

cicili
cicili

Bende yaşadım arkadaşımla birbirimize engelledik önce ben sonra o engelledi kendi hesabımdan hesap ekle diyip onun sayfasına gırdım engellenen kullanıcılara girip ismimi buldum ve üzerine tıkladım beyaz sayfa çıktı ama üç noktada vardı engeli kaldır dedikten sonra Tekrar üç noktaya bastıgımda engelle yazıyordu sonra öle bırakıp kendi sayfama gırdım ve ismini bulup tıkladım sayfasıda çıktı kaldırdım kendi engelimide olay çözüldü

Zerya
Zerya

Arkadaşımla birbirimizi karşılıklı engelledik dediğiniz etiketlemeyi denedik onda beyazsayfa çıkıyor bende ise üste bulunan üç noktaya bastığım zaman engeli kaldırma Yok engelleme var bununla ilgili lütfen bir çözümünüz varsa yardımcı olırmusunuz

Seda Ozan
Seda Ozan

Profillerin gizlilik ayarını actık. Etiket yaptık birbirmizi bulduk ancak kullanıcı bulunamadı diyor ve üç noktada engelle yazıyor çözümü var mı

Sahin
Sahin

Merhaba ben hesabım @sahinytsk01 tekip etme engeli var kaldırırsanız sevinirim Teşekkürler

Nur
Nur

Engellenen kullanıcılarda görüyorum fakat üstüne tıkladığımda profil sayfasına gitmiyor ve üç nokta olmuyor acil yardım lütfen

Gökçe Demir
Gökçe Demir

Herşeyi denedim yazdığınız sayfalar herkese açıkken bile beyaz sayfa çıktı olmuyor😔

Seda
Seda

Profili acık bir hesabın arkadasınızı etiketlediği bir fotografı bulun, üzerine tıklayın: buradan ulaşabiliyorsunuz sayfasına ve engeli kaldırabilirsiniz. Öyle ortak bir arkadasınızı bulup(ki bazen hiç olmuyor:)) ondan ikinizi de etiketlemenizi istemesine gerek yok:)

Özdenur
Özdenur

Beyaz sayfa sorununu acilen çözebilir misiniz?

Özdenur
Özdenur

Teşekkürler

Özdenur
Özdenur

İlkten etiketleme yöntemini deneyip hesabımızı da açık hale getirdiğimiz halde yapamamıştık. Hatta 1 gün boyunca hesaplarımız açıktı ama olmadı maalesef. Birsürü geri bildirim gönderdim o günden beri instagrama. Ona da dönüş bile olmadı🙄

beyza
beyza

dediğiniz yöntem şu anda etkili değil maalesef, iki profil de açık yazan her şeyi iki taraflı da harfi harfine yapmış bulunmaktayız ama olmuyor gözden kaçan durum ne olabilir sizce başka çözüm üretemez mıyız?

beyza
beyza

ikinci yorumum arasından on bek dakika geçmedi ve oldu kusura bakmayın teşekkürler

Şefeq
Şefeq

Merhaba. Karşılıklı engellenmiş durumdayız bir arkadaşımla. Bir paylaşımda adını bulup engeli kaldırmak istememe rağmen beyaz aayfa ve başında onun adından başka bir şey görünmüyor. O bilmeden çıkarmanın bir başka yolu varmı? 😓

Özdenur
Özdenur

Lütfen acilen sorunu çözebilir misiniz. 1 haftadır geri bildirim gönderiyoruz ama cevap yok. Düzeltme de yok.

mtntvsn
mtntvsn

etiketleme metodu çalışmıyor karşılıklı engelledik 3. ortak bir arkadaşımız etiketledi ama onun adı etiket olarak görünmüyor metod çalışmıyor

Zeynep
Zeynep

İyi akşamlar erkek arkadaşım beni engelledi bende engelledim am gizli hesabı açmayı denedik sorun bildir yaptıkları ortak arkadaş engel yaptı ama time yok yine yok daha önce şikayet etmiştim sayfasını biz nasıl birbirimizi takip edebilirz tekrardan?

glp
glp

kolay gelsin bende biri tarafından engellendim ve bende onu engelledim ama bir daha engeli kaldıramadık ortak arkadasımızda yok etiketleme yöntemi dışında başka secenek yokmu?

Müjde
Müjde

Karşılıklı olarak arkadaşımla birbirimizi engelledik. Sayfasına ulaşamıyorum bu adımları denemedim henüz kesin işe yarar mı?

snm
snm

hallettim teşekkürler şöyle oldu başka bir arkadaşımda fotoğrafı etiketliydi tıkladığımda hesap açıldı şaşırtıcı bir şekilde o her yolu denemiştim:)

tubiornattubiy
tubiornattubiy

aynılarını biz de deniyoruz hala beyaz sayfa çıkıyor?

snm
snm

merhaba arkadaşımla birbirimizi karşılıklı engelledik bu dediğiniz bütün herşeyi yaptım başka sayfalardanda yararlandım ama hiç bi şekilde kullanıcıya ulaşamıyorum etiket olayını da denedim sayfayı tıklayınca direk kapanıyor beyaz sayfa çıkıyor ve error yazıyor hesap kullanılır durumda ne yapmalıyım:(

Trk
Trk

Merhaba engellenenler listesinde profilin üzerine tıkladığımda hiçbirşey açılmıyor. Ortak arkadaşımın etiketlediği fotoğrafda da profile tıkladığımda hiçbirşey olmuyor engeli nasıl kaldıracağım yardım rica ediyorum.

glr
glr

İnsağramda engellenen kullanıcı çıkmıyor neden olabilir başka hesaptanda baktım kullanıcı adı falan duruyor.profilinide dondurmamış neden çıkmıyordur.engellenen k ullanıcılarda girdiğimde profili yardım rica.

Fatma
Fatma

Denedim ama arkadaşımın yaptığı etiketlerde sadece ben çıkıyorum engelledigim kişi çıkmıyor

Hakan baran
Hakan baran

Meraba karşılıklı engelledik engellenen kullanıcılarda gözükiyo ama engel kalkmıyo ortak arkadaşımız yok ne yapabilirim teşekkürler

Aysenur
Aysenur

Merhaba iki kisiyi ayni and a birbirlerini engelledi nasil acabilirim bilmiyorum yani onun sayfasinda gozukmuyo ne yapicam bilmiyorum

glr
glr

İnsagramda birisiyle, karşılıklı olarak birbirimizi engelledik.engellenen kullanıcılara eklendi daha sonra profiline bakabiliyordum ama şimdi bakamıyorum engellenen kullanıcılara girdiğimde adı var ama profili çıkmıyor neden olabilir?

glr
glr

Yok ben başka hesaptan girdim hesabı çıkıyor.Benim engelimi kaldırmış olabilir mi?

glr
glr

Başka hesaptan girdim profili çıkıyor benim engelimi kaldırmış olabilir mi?yada başka ve olabilir

Şeyda
Şeyda

Merhaba erkek arkadaşımla birbirimizi karşılıklı engellemiştik ikimizinde engellenen kullanıcılarda profilimiz gözüküyor ama profil sayfalarımıza girip engeli kaldıramıyoruz donuyor ne yapmamız lazım?

Poyraz
Poyraz

Olmuyor hiçbirşekilde her yolu denedim ben baskasından etiket yaptırdık ama olmuyor