PC & Teknoloji Platformu

Instagram engel kaldırma

Instagram Engelleme Nasıl Kaldırılır?

Instagram engel kaldırma nasıl yapılır? Instagram’da engellenen kişinin engeli nasıl kaldırılır? En popüler sosyal ağlardan biri olan instagram hızla yükselerek hergün yeni kullanıcılar bünyesine katıyor. Özellikle son zamanlarda bünyesine eklediğiz hikayeler ve canlı yayın özellikleriyle hızla seyrine devam ediyor. Tabi ki kullanımın bu kadar artması kullanıcılar arasında takipleşerek etkileşimide arttırmakta. Ancak bu bazen aksi durumlara da neden olabiliyor. Özellikle istemediğiniz biriyle iletişime geçme durumu bazen hoş durumlara sebep olmuyor. Bu durumlarda yapılabilecek en iyi şey iletişime geçmek istemediğiniz kişileri engelleyerek bir daha karşılaşmamak. İki kişinin karşılıklı birbirini engelleyip daha sonra bulamadığı veya beyaz sayfa sorunu yaşadığı sorunla ilgili çözümü yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram Engelleme Nasıl Kaldırılır?

Instagramda sizi rahatsız eden kişileri engellemek veya engelini kaldırmak için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir. Engellediğiniz kişileri görmek için Ayarlar içerisinde Engellenen kullanıcılar listesine giriş yapmanız gerekiyor.

Instagramda birinin engeli nasıl kaldırılır:

 1. Kişinin kullanıcı adına dokunarak profilini açın
 2. iPhone/iPad veya Android telefonunuzda sağ üst köşedeki üç nokta şeklindeki butona dokunun.
 3. Ayarlar içerisinde Engellenen kullanıcılar listesine giriş yaptıktan sonra engelini kaldırcağınız kişinin profiline giriş yapın.
 4. Kullanıcının Engellemeyi Kaldır’a dokunun.
 5. Kişinin engeli kaldırılacaktır.

Instagramda karşılıklı olarak engellenen birinin engelini kaldırma : (Kesin Çözüm) :

Birbirini engelleyip daha sonra hiçbir şekilde tekrardan engeli kaldıramayanlar için bu çözüm kesin sonuca ulaşabilirler. Yöntem tarafımızdan denendi ve başka kullanıcılara tarafından da denenerek kontrol edilmiştir. Eğer karşılıklı olarak birbirini engellediğiniz kişiler varsa ve engeli kaldırmak istiyorsanız şu yolu adım adım izlemelisiniz:

 1. Ortak bir arkadaşınızdan paylaştığı herhangi bir fotoğrafında sizden birisini veya ikinizi birden fotoğrafa etiketlemesini isteyin.
 2. Daha sonra etiketlenen fotoğrafa ulaşarak fotoğrafın üzerine dokunun ve görünen etiketlerde engelini kaldırmak istediğiniz kişinin etiketine dokunun.
 3. Fotoğrafa etiketlenen kişinin profiline erişim sağladığınız anda engellediğiniz kişinin profilinde sağ üst köşedeki üç nokta işaretine girerek engelini kaldırın seçeneğine dokunun.
 4. Karşılıklı olarak engellinizi bu şekilde kesin olarak kaldırabilirsiniz.

Instagram’da etiket yöntemini kullanırken beyaz sayfa uyarısı alıyorsanız beyaz sayfa için aşağıdaki yöntemi denemelisiniz. Android ve IOS için farklı işlemler geçerli.

Instagram engeli kaldırılırken karşılaşılan beyaz sayfa sorunu (Android İçin ÇÖZÜM)

Beyaz sayfa sorunu güncellenen uygulamadaki son sürümle alakalı bir sıkıntı. Bu nedenden dolayı Android telefonumuza daha önceki sürümleri kurmamız sorunu ortadan kaldıracaktır. Biz Instagram’ın v36.0.0.3.91 sürümünü test ettik ve etiket yöntemiyle engellemeyi kaldırabildik. İşte yapmanız gereken işlemler sırası:

 1. İşlemlere başlamadan önce telefonumuzda yüklü olan Instagram uygulamasını tamamen kaldırıyoruz. Eğer kaldırmazsanız önceki bir sürümü yüklemenize uygulama izin vermeyecektir.
 2. Instagram’ın resmi yayınlanmış v36.0.0.3.91 sürümünü telefonumuza buton aracılığı ile indiriyoruz. Instagram v36.0.0.3.91 (Android için resmi .apk) (11549 indirme)
 3. İndirdiğimiz Instagram uygulamasının apk dosyasını yüklüyoruz. Eğer apk dosyasının kurulumunu bilmiyorsanız buraya tıklayarak nasıl yapabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.
 4. Instagram uygulaması kurulduktan sonra yukarıda anlattığımız etiketleme yöntemini kullanarak hesabınızın ve karşı tarafın engelini kaldırabilirsiniz.
 5. Instagram uygulamasını yüklediğiniz anda eğer beyaz sayfa devam ederse panik yapmadan etiketin olduğu sayfayı yenileyip etiketlenen profile giriş yapın. Sayfa beyaz olsa bile sağ üst köşede 3 noktalı buton görünecektir. Bu butona tıkladığınızda engelini kaldır seçeneğine dokunun. Aynı işlemi karşı taraf içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu işlemler sonrası güncel sürüme dönmek için Google Play Store üzerinden kolaylıkla uygulamanızı güncelleyebilirsiniz.

Instagram engeli kaldırılırken karşılaşılan beyaz sayfa sorunu (iOS İçin ÇÖZÜM):

iOS cihazlarda (iPhone/iPad) Apple alt yapısından dolayı maalesef eski sürümlere dönüş çok kolay bir yöntem değil. iOS cihazlar için eski resmi sürümlerden yakında bir ipa dosyası yüklemeyle ilgili detaylı bilgiyi daha sonra paylaşacağız.

(Instagram Engelini Kaldırmak İçin Denenebilecek Diğer Ek Çözümler) :

Yukarıdaki çözüm işe yaramıyorsa o zaman diğer alternatif olabilecek bu çözüm yollarını denemelisiniz.

 • Daha önce mesajlaştıysanız mesaj kutunuza erişim sağlayarak mesajdaki profil resmi üzerinden profile erişim sağlamaya çalışın.
 • Daha önce karşılıklı olarak yorum yaptığınız bir fotoğrafın altında isimlerinizi karşılıklı olarak bularak engeli kaldırabilirsiniz.
 • Gizli olmayan herhangi bir Instagram hesabına birbirinizi ekleyin ve daha sonra o hesabını takip edenler listesinde birbirinizi bularak engelinizi kaldırın.
 • Gizliliği bulunmayan bir Instagram hesabı üzerinde herhangi bir fotoğrafa iki kişi karşılıklı olarak yorum yapın ve yorumda çıkacak isimleriniz üzerinden birbirinizin engelini kaldırın.
Engel kaldırılmak istenildiğinde Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor şeklindeki hatanın nedeni:

Instagram üzerinde bazı arkadaşlar yaptığı engeli kaldıramadığını söylüyor ve genellikle erişim sağlamak istedikleri profillere girişte “Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor.” tarzı hatalar almaktalar. Bu hataların birkaç nedeni olabilir.

 • Instagram uygulamasının son sürümüyle alakalı bir sıkıntı olabilmektedir.
 • Ulaşmaya çalıştığınız profil sizi engellemiş olabilir. (en olası durum)
 • Ulaşmaya çalıştığınız profilin sahibi profili dondurmuş olabilir.
 • Ulaşmaya çalıştığınız profil, profil sahibi tarafından veya Instagram tarafından kapatılmış olabilir.
 • Internet bağlantınızla ilgili bir problem yüzünden bu hatayı alıyor olabilirsiniz.
 • Ulaşmaya çalıştığınız profil sizin herhangi bir yorumunuzu veya fotoğrafınızı şikayet etmiş olabilir.
27.06.2018 tarihinde güncellendi.
Subscribe
Bildir
guest

275 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gülcan

Ya gerçekten teşekkür ederim aynısını yaptım ve engeli kaldırdım ne kadar teşekkür etsem az valla😀😁❤

Özde

Valla apk de işe yaramadı🙄🙄

Büşra

çoğu yöntemi denedim ama sizin yazdığınız da sonuç buldum teşekkürler

Sude

Ya biz arkadaşımla birbirimizi engelledik etiket yönteminden mesaj yöntemine kadar her şeyi denedim olmuyor. Başka bir yöntem yok mu? İnternetteki bütün yöntemleri denedim yalnız. Telefonum iPhone.

tolgahan

arkadaşlar ben yaptım program etkiket falan olmadan.Girip mesajlar kısmına kullanıcı adını yazın sizin kendi adınız çıkacak mesajlaşmasınız varsa tabi.Girip mesajlara bakın orda gri bi foto var ona tıklayın beyaz sayfa açılıyo kaldırın engeli karşı taraf da kaldırabilir sonrasında.Bende oldu dilerim sizde de olur.

Ahmet

Özgür bey kolay gelsin ben sizin dediğiniz herşeyi yaptım eski sürümler yükledim yeni hesap açıp onada eski sürüm yükledim gizlilikler açık etiket işlemi tamam ama gene beyaz ekran sorunu var ekranda üç nokta yok ne yapmamlazim

Sedaa

Lütfen yardımcı olun. Aynı sorunu bende yaşıyorum.herseyi denedim olmuuor

Mltm

Merhaba.karşılıklı engellediğim birinin engelini kaldırmak istiyorum yazınızı ve yorumları okudum.Bir sonuç alamadım.kullanıcı adına gelip üç nokta seçeneğinden engeli kaldır seçeneği çıkmıyor.cihaz apple.bazı okuduğum konu ile ilgili yazılarda instagramın eski sürümünü yüklemekten bahsediyorlar.yardımcı olun lütfen bir çözüm yolu olmalı

Meltem

Merhaba.karşılıklı engellediğim birinin engelini kaldırmak istiyorum yazınızı ve yorumları okudum.Bir sonuç alamadım.kullanıcı adına gelip üç nokta seçeneğinden engeli kaldır seçeneği çıkmıyor.cihaz apple.Bütün seçeneklei denedim.bazı okuduğum yorumlarda eski sürüm instagramı yüklemekten bahsediyolar .yardımcı olun lütfen bir çözüm yolu olmalı.

Meltem

Merhaba.karşılıklı engellediğim birinin engelini kaldırmak istiyorum yazınızı ve yorumları okudum.Bir sonuç alamadım.kullanıcı adına gelip üç nokta seçeneğinden engeli kaldır seçeneği çıkmıyor.cihaz apple.yardımcı olun lütfen bir çözüm yolu olmalı

Ufuktaki_mutluluk

Abi sevdigim kadinla engellemeye karar verdik kaldiramiyorum engeli acayip pismanim nolursun bana bir yardimc ol Allah rizasi icin

Erden

Dediklerininizi yaptim fakat olmadi hala erkan beyaz

Bayram

Karşı taraf beni engelledi ve ben onu göremiyom onu nasıl bulurum ortak arkadaş da yok

Meltem

Merhaba.instgramda karşılıkllı engellenen hesaplar için çözüm nedir.cihaz ios ne yapmalıyım.acill yardım lütfen

Mltm

Merhaba.karşılıklı engellediğim birinin engelini kaldırmak istiyorum yazınızı ve yorumları okudum.Bir sonuç alamadım.kullanıcı adına gelip üç nokta seçeneğinden engeli kaldır seçeneği çıkmıyor.cihaz apple.yardımcı olun lütfen bir çözüm yolu olmalı

Mltm

Merhaba.karşılıklı engellediğim birinin engelini kaldırmak istiyorum yazınızı ve yorumları okudum.Bir sonuç alamadım.kullanıcı adına gelip üç nokta seçeneğinden engeli kaldır seçeneği çıkmıyor.cihaz apple.yardımcı olun lütfen bir çözüm yolu olmalı

Atilla

Özgür bey merhaba. Ben iphone kız arkadaşımda android kullanıyor ama bir türlü engeli kaldıramıyoruz. Bize yardım eder misiniz?

Serdar

Merhaba yeni bir hesap açın bi foto yükleyin etiketleyin ikimizi de sonra biriniz yorum yapsın o şekilde kişiye tıklayın ve oradan ancak engel kalkar biz denedik ve oldu

Didem

Merhaba instagram ı kaldırıp dediğiniz apk dosyasını indirdim ve instagram ı yükledi. Arkadaşımız kendı fotografının yorum kısmına ikimizi de etiketledi ancak ikimiz de birbirimizi hala görmüyoruz. boş sayfa çıkıyor

Ayse

Ne yapsam olmuyorrr😔lütfen bir çözüm yaaa

Ayşe kaçar

Merhaba engellenen kullanıcıları toplu olarak engelini kaldırmak mümkün mü acaba?

Azra

Arkadaşım ve ben karşılıklı engellemdik sorun çözülmüyor her şeyi denedik ikimiz de ıphone kullanıyoruz hesaplarımız açık artık ağlama derecesine geldik ortak arladaşlarımız seri bi şekilde gönderiye postşara etiketliyor hatta ve hatta kendi gönderilerine etiketliyor beyaz sayfa olayı yaşıyorum düzelmiyor yardım edin tekrar deneyin yazmayın seri bi şekilde etiketliyorlar bildirim yapıyor ama tık yok

Sedaa

Eski sürümü yüklememe rağmen engeli kaldıramıyoruz.sureklj beyaz sayfa açılıyor.

Merve

Eğer hala kaldıramadıysanız. Ortak arkadaşınız bir grup açıp ikinizi de ekleyip mesaj atsın ikinizde o kişiyi takip ediyo olun. Eger üyeler kısmında çıkmazsa ikinizi etiketledigi fotoğrafta mutlaka görünüyor olucak kontrol edin fotoğrafı. Aynen dediginiz sorunu bende yaşadım etiket görünmüyordu grup mesajı attıktan sonra görebildim. Umarim işinize yarar

Kadir

Grup nasıl açıcaz

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

275
0
Would love your thoughts, please comment.x