PC & Teknoloji Platformu

Samsung S6 Android 7 slide to unlock screen sorunu

Samsung S6 hala piyasada olan Samsung firmasının 2 yıl öncesinin amiral gemilerinden birisi. Yaklaşık 1 ay önce yeni güncelleme Samsung Türkiye tarafından yayınlanarak Android 7 sürümüne geçiş yapıldı. Yeni güncellemeyle telefonda bir öncekininde üstünde performans olarak iyileştirmeler söz konusu. Telefon android 7 versiyonu ile oldukça iyi çalışıyor diyebilirim. Yalnız dikkatimi son günlerde çeken bir sorunu araştırmam gerekti.

Samsung s6 telefon şarj olurken aniden ekranda bir ekran koruyucu beliriyor ve ekranında Good morning/evening/afternon mesajları bulunan slide to unlock screen butonunu sağ tarafa çekerek açılabilen bir ekran koruyucu belirmeye başladı. Tabi ki böyle birşey yüklemediğim için oldukça canımı sıktı bu durum. Bu durumla ilgili araştırma ve denemelerin sonrası sorunu ve çözümü bulmuş bulunmaktayım.

Samsung S6 Android 7 slide to unlock screen sorunu [çözüldü]

Samsung s6 telefonlarınızın ekranında Android 7 sonrası şarj olurken aniden karşınıza çıkan slide to unlock screen ekranınıyla karşılaşma nedeniniz telefonun üzerinde yüklü olarak gelen ve silinemeyen Peel Smart Remote kumanda uygulaması. Maalesef bu uygulamanın içerisinde ekran koruyucuyu devre dışı bırakacak bir seçenek mevcut değil. Bu sorundan kurtulmanın tek çaresi uygulamayı tamamen devre dışı bırakmak.

1. Çözüm:

Telefonunuz şarj olurken bu ekran koruyucu ekranla karşılaşırsanız sağ üst köşedeki 3 noktalı menü tuşuna basın. Daha sonra karşınıza çıkan mute for now butonuna basın. Ekran koruyucu kalkacaktır. Ancak Peel Smart Remote uygulaması nasıl oluyorsa interneti kullanmaya devam edebiliyor. Bu yöntem kesin çözüm olmassa 2. çözüm önerimiz durumu netleştirecektir.

2. Çözüm:

Yapmanız gerekenler ayarlar > uygulamalar > Peel Smart Remote seçeneğine giriş yaparak önce durmaya zorla ve daha sonrasında devre dışı bırak seçeneğini seçerek  uygulamayı tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sayede cihazınız şarj olurken aniden bu ekran koruyucuyla karşılaşmayacaksınız.

Uygulama yazılımcıları ilerleyen zamanlarda uygulamada bu seçeneği kaldırır mı kaldırmaz mı bilinmiyor. Ancak zaten zoraki kurulu olan bir uygulamanın üstüne birde izinsiz ekran koruyucu çalıştırması hoş karşılanılacak bir durum değil.

Subscribe
Bildir
guest

6 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ferdi

note 5 aynı sorunu yaşıyorum ama bulamıyorum dediğiniz programı nasıl kaldırabilirim

Burcu

Annemin telinde vardı bu slaytlı ekran. Cok seviyordu. Fabrika ayarına dönünce gitti. Yeniden ayarlayamıyorum. Herkes bunu sorun olarak görüyor ama annem seviyordu. Ne yapmalıyım :/

Ahmet

Teşekkürler

Erkan OK

Allah c.c. razı olsun, bir süredir bununla boğuşuyordum.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

6
0
Would love your thoughts, please comment.x