Anonim

Türk Telekom Habersiz Oyun Kulüp Aboneliği İptali

17/02/2017 tarihinde telefonuma 3033’ten Oyun Kulüp başlığı altında bir abonelik mesajı geldi. İnternette gezinirken saçma sapan sekmelerin açılması sonucu abonelik başlatıldı. Bende sekme açılınca direk kapadım. Onay falan da vermedim. 20 TL faturaya yansıdı. Lütfen ilgilenilsin. Paramı iade almak istiyorum?

Paylaş

1 Answer

 1. Operatörünüz aracılığı ile bu tarz Oyun Kulüp tarzı servislere üye olmanız halinde belli bir ücret kesilebilir hesabınızdan. İptal etmediğiniz sürecede yenilenecektir.

  Oyun Kulüp Servis aboneliğini nasıl iptal edebilirsiniz?

  • Size gönderilen sms uyarısındaki telefon numarasıyla abonelikten çıkabilirsiniz. Fakat ücretinizi geri alamayabilirsiniz bu yöntemle.
  • İptal edildiğine dair onay mesajı gelmez ise operatörünüzü arayarak servisle ilgili şikayetinizi dile getirip iptal etmesini isteyiniz.
  • Hala bir çözüm yolu bulamadıysanız BTK’ya hem bu servisi hem operatörünüzü şikayet etmeniz en kesin sonucu almanızı sağlayacaktır. BTK şikayetini nasıl yapabileceğinizi BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti yazımızdan inceleyebilirsiniz.
  • En son olarak bu servisle ilgili operatörünüze uyarı çekerek dava açacağınızı ve yasal süreç başlatacağınızı iletin. Gerekirse yasal süreçten çekinmeyiniz. Maalesef mahkeme kararı çıkmadıkça operatörler bu sahtekarları engellemeyecek.

  İptal ettirseniz bile ücretinizi geri ödemeyebilirler. (BTK şikayetleri hariç)

  İstemediğiniz aboneliklerden uzak durmak için:

  • İnternette dolaşırken aniden açılan tam ekran reklamlara dikkat edin. Kesinlikle büyük boyda açılan hiçbir reklamdaki butona tıklamayın ve anında sayfayı kapatın. Tek bir butona tıklamakla böyle sorunlar yaşanıyor.
  • Mobil hattınızın mobil ödemesini kapatın. Eğer nasıl kapatabileceğinizi bilmiyorsanız buraya göz atınız. Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?
  • 0
Leave an answer

Leave an answer

Captcha Click on image to update the captcha.