Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Please type your username.

Please type your E-Mail.

Lütfen sorunuz için uygun kategori bölümünü seçiniz, böylece sorunuz kolayca bulunabilir.

Lütfen sorunuzla alakalı uygun anahtar kelimeleri virgül(,) ile ayırarak giriniz. Örneğin:android, google, bilgisayar, cep telefonu.

Sorunuzla ilgili açıklamayı iyice ve ayrıntılı olarak alana yazabilirsiniz.

Captcha Click on image to update the captcha.

Lütfen soru için uygun bir başlık seçiniz, böylece sorunuz tarafımızdana daha kolay cevaplanabilecektir.

Anonim

Vodafone Habersiz Üyelik Yapıyor!

54***** numaralı hatim sahibiyim. 18 Mart günü telefonumdan internete girdim. Periscope girmek istedim. Yaşınız 18 yasından büyükse tıklayın diye bir yazı vardı üzerine tıkladım. Kadınların görüntüsü vardı kapadım. Daha sonra bana iptal etmek için şu numaraya mesaj gönderin diye mesaj geldi telefonuma. Vodafone’u aradım sımsıcak diye bir siteye abone olmuşum. Haftalık ücreti 15 TL ve iptal etseniz de para iadesi yok. Nu site sadece Vodafone bağlantısı üzerinden çalışıyor. Nitelikli olarak Vodafone tarafından mağduriyet yapılıyor. Bu konuda Vodafone’den şikayetçiyim. Bu şekilde oyunlar yaparak faturaya ek milyonlarca lirayı haksız yere alıyorlar. Haksız olarak kesilen paramın iadesini istiyorum. Ne yapabilirim?

Paylaş

1 Cevap

 1. Operatörünüz aracılığı ile bu tarz servislere üye olmanız halinde belli bir ücret kesilebilir hesabınızdan. İptal etmediğiniz sürecede yenilenecektir.

  Vodafone Habersiz Servis aboneliklerini nasıl iptal edebilirsiniz?

  • Size gönderilen sms uyarısındaki telefon numarasıyla abonelikten çıkabilirsiniz. Fakat ücretinizi geri alamayabilirsiniz bu yöntemle.
  • İptal edildiğine dair onay mesajı gelmez ise operatörünüzü arayarak servisle ilgili şikayetinizi dile getirip iptal etmesini isteyiniz.
  • Hala bir çözüm yolu bulamadıysanız BTK’ya hem bu servisi hem operatörünüzü şikayet etmeniz en kesin sonucu almanızı sağlayacaktır. BTK şikayetini nasıl yapabileceğinizi BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti yazımızdan inceleyebilirsiniz.
  • En son olarak bu servisle ilgili operatörünüze uyarı çekerek dava açacağınızı ve yasal süreç başlatacağınızı iletin. Gerekirse yasal süreçten çekinmeyiniz. Maalesef mahkeme kararı çıkmadıkça operatörler bu sahtekarları engellemeyecek.

  İptal ettirseniz bile ücretinizi geri ödemeyebilirler. (BTK şikayetleri hariç)

  İstemediğiniz aboneliklerden uzak durmak için:

  • İnternette dolaşırken aniden açılan tam ekran reklamlara dikkat edin. Kesinlikle büyük boyda açılan hiçbir reklamdaki butona tıklamayın ve anında sayfayı kapatın. Tek bir butona tıklamakla böyle sorunlar yaşanıyor.
  • Mobil hattınızın mobil ödemesini kapatın. Eğer nasıl kapatabileceğinizi bilmiyorsanız buraya göz atınız. Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?
  • 0
Bir cevap bırakın

Bir cevap bırakın

Captcha Click on image to update the captcha.