PC & Teknoloji Platformu

Telefon Kıyaslarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hayatımızın artık bir çok kısmını ele geçirmiş olan akıllı telefonlar tam bir merkez nokta olarak kullanımda ve en çok kullanılan teknolojik ürün haline gelmiş bulunmaktadır.Bunu binler model,marka,tür olarak böledebiliriz.Bu dönemde en çok dikkat edilmesi gerekilenlerden biri ise alınacak ürünün hangi özelliklere nelere sahip olduğunu öğrenip ve tanımak  gerekir.Bunlara dikkat etmeniz gereken bazı önemli püf noktalar bulunmaktadır.

Bunlardan birine değinmiş olursak fiyata göre kalite yada kaliteye göre fiyatlarda değişebiliyor.Çok iyi bir ürün hem marka yönünden hem fiyat yönünden yüksek iken bazı markalar ise teknik yönleri çok iyiyken markası bilinmediği için kötü gözle bakılabiliyor buda ürünün alınamaz olduğunu ispatlamaz.Bu nedenle püf noktaları iyi bir şekilde incelemeniz gerekebilir;

  • Öncelikle sıradan kullanıcıların ilk dikkat etmiş olduğu telefon özelliklerinden biride telefonun mevcut tasarımıdır.Ama aldığınız telefon tasarım bakımından zengin teknik anlamda fakir olabiliyor.Bu yüzden ilk dikkat edilmesi gerekenlerden biri teknik özellikleridir.

 

  • Sonradan dikkat edebileceğiniz özelliklerden biri ise her akıllı telefonun baş sorunu olan şarj problemidir.Ne kadar çok uygulama ne kadar büyük uygulama ne kadar açık parlaklık o kadar bataryanın çabuk bitmesi demektir bu da telefonun daha az süre kullanılmasına sebebiyet verir.Bu yüzden uzmanların tavsiyesi 2800 mAH batarya ve üzeri güçlü pillere sahip telefonlara göz atmanızdır.

 

  • Kullanıcıların en çok telefonlarında kullandıkları özelliklerden biride ön ve arka kamerasıdır.Bir çok kullanıcı bu ön ve arka kameranın özelliğine dikkat etmektedirler.Megapiksel değerlerinin yüksek olması kaliteli olduğu anlamına gelmez.Aynı şekilde kızıl ötesi odaklama, renk yoğunlu, ortam algılama ve pll değerlerinin yüksek olması kameralarda daha iyi bir verim sağlamaktadır.

 

  • Yanlış bilinen başlıca özellikler bunlardır ayrıca donanımları kıyaslamak artık bir çok satış sitesinde çok kolaydır.Telefonları Karşılaştırma bulunan satış sitelerinde bir çok konuda uzman olmadan teknik özelliklerine bakabilir kıyaslayabilir hatta araştırmasını bile yapabilirsiniz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x