PC & Teknoloji Platformu

Türkiye’den Reddit’e Erişim Engeli!

İnternet dünyasının en büyük sosyal medya haber platformlarından biri olan Reddit, bugünlerde hiç alışmadık bir erişim engeliyle karşılaştı.Günümüzde denk gelmiş olduğumuz Facebook,YouTube,Twitter gibi sitelere erişim engeli sağlayan Türkiye şimdi de Reddit için erişim engeli koyma kararı almıştır.

Bu engel kararını Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 5651 sayılı Kanun kurallarına göre yapılan teknik ve hukuki incelemeler sonucu değerlendirmelerden geçirerek Reddit.com’a erişim engelini sağlamıştır.

Engelin en büyük sebeplerinden birininde geçtiğimiz günlerde 150‘yi aşkın kişinin hayatını kaybettiği kanlı Paris terör saldırısı’nın olabileceği söyleniyor.Bunun sebebide kanlı,yaralı,cesetlerin vb. fotoğrafların paylaşılması olabilir yada bu sitede +18 içeriklerin mevcut olduğu içinde olabilir.Konu hakkında henüz net bir açıklama bulunmamaktadır ve erişim engelinin kalkıp kalkmayacağı henüz söz konusu olmamıştır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x