PC & Teknoloji Platformu

Twitter Eski Tweetler Nasıl Silinir?

Twitter kullanıcıları özellikle aktif olarak kullanan insanlar onlarca twit atabiliyor. Kimi zaman gündemle alakalı şeyler olabilir kimi zaman ise alakasız konularda tweetler atılmış olabilir. Geriye dönük tweetlerin birikmesi pek sorun yaratmasada eskiye ait atılan tweetler bazen anlamlarını yitiriyor olabilir. Geçmişte attığınız tweetleri silmenin etkili bir yolu mevcut yapmanız gereken aşağıdaki işlem sırasını eksiksiz tamamlamak.

Öncelikle belirtmek isterim ki burda yapacağınız işlemi dikkatlice gerçekleştirdiğiniz taktirde sorunsuz bir biçimde eski tweetlerinizden kurtulabilirsiniz. Elbette burada yapacağınız işlemlerin tweetlerinizi kalıcı olarak sileceğini unutmayınız. Tweetlerinizi silmekle ilgili tüm sorumluluk size ait olacaktır. Bu işlemle birlikte dilerseniz belirlediğiniz zaman aralığındaki tüm tweetlerinizi silebilirsiniz.

Twitter Üzerinde Yazılmış Eski Tarihli Tweetler Nasıl Silinir?

Eski tweetlerinizi silmek için yapmanız gerekenler sırasıyla altta ki gibidir. Bu işlemi bilgisayar ortamında gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulamalar üzerinde kullanılamaz.

  1. Öncelikle twitter.com/search-advanced adresine giriş yapıyoruz.
  2. Gelişmiş arama kısmında kullanıcı adınızı ve tweetlerinizi silmek istediğiniz ilk ve son tarih aralığını alttaki resimdeki gibi giriyorsunuz. İşlem tamamlandıktan sonra ara butonuna basıyoruz. Konum kısmını boş bırakmalısınız.
  3. Karşınıza gelen ekrandaki sekmelerden EN SON kısmına giriş yapıyoruz. Karşınızda belirlediğiniz tarih aralıklarında ki tüm tweetleriniz gelecektir.
  4. Bilgisayarınızda tarayıcı olarak (chrome, firefox ya da opera gibi) kullandığınız programda web konsolunu aktif ediyoruz. Tarayıcınızın web konsolunu nasıl açacağınız ile ilgili buraya tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
  5. Konsol ekranını açtıktan sonra, eski tweetlerinizde ekrandayken Tweet Silme Kodu linkinde ki text dosyasını indirip kodu kopyalayarak konsoldaki giriş yapılan alana yapıştırıp Enter butonuna basıyoruz.
  6. İşlem sonunda eski tweetlerinizi silmiş olacaksınız.

NOT: Dikkat etmeniz gereken en önemli kısım tweetlerle ilgili atayacağınız tarih aralığına dikkat etmeniz çok önemlidir. Aksi halde yanlış tweetleri silebilirsiniz. Burada anlattığımız işlem güvenli olduğu kadar dikkat istemektedir.

İşlem tweetleri tek tek açarak silme işlemini yapacağından çok hızlı ilerlememektedir. Tarayıcı bazlı hatalar alabilirsiniz yapmanız gereken tarayıcınızdaki sayfayı yenile yaparak yeniden kodla ilgili işlemleri tekrar edebilirsiniz. Tarayıcı önbelleğinin işlemle bir anda dolması sebebiyle yavaşlıklar veya kilitlenmeler yaşanabilir. Korkulacak bir durum söz konusu değildir.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
berrin

merhaba bu işlem ne kadar zamanda tamamlanır ?

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

1
0
Would love your thoughts, please comment.x