Web Tarayıcıların Geliştirici Konsolları Nasıl Açılır?

0
5376

Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Microsoft Edge vb. gibi tarayıcılar genellikle web ve yazılım geliştiriciler için özel konsollar içeriğinde barındırır. Bu web geliştirici konsollar üzerinde çeşitli java kodlarını çalıştırabileceğiniz gibi sitenizin stil ve kodlamasında karşılaşılan hatalarıda ayrıca görmeniz mümkün. Windows 10 dahil tüm Windows sürümlerinde geçerlidir. Peki geliştirici konsolu denilen bu ekranlar tarayıcılarda nasıl aktif edilir?

Mozilla Firefox Tarayıcısında Web Geliştirici Konsolu Nasıl Aktif Edilir?

Mozilla firefox üzerinde ziyaret ettiğiniz web sitesinde gezinirken bilgisayarınızın mouse sağ butonuna tıklayın. Açılan pencerede öğeyi incele seçeneğine tıklayın. En altta açılan pencerede konsol seçeneğine girerek en altta ki kod kısmına denemek istediğiniz kodu girebilirsiniz. Ctrl + Shift + K tuşlarına aynı anda basarakta konsolu açabilirsiniz.

Google Chrome Tarayıcısında Web Geliştirici Konsolu Nasıl Aktif Edilir?

Google Chrome üzerinde ziyaret ettiğiniz web sitesinde gezinirken bilgisayarınızın mouse sağ butonuna tıklayın. Açılan pencerede incele seçeneğine tıklayın. Sağ tarafta açılan pencerede console seçeneğine girerek en altta ki kod kısmına denemek istediğiniz kodu girebilirsiniz. Ctrl + Shift + J tuşlarına aynı anda basarakta konsolu açabilirsiniz.

Opera Tarayıcısında Web Geliştirici Konsolu Nasıl Aktif Edilir?

Opera üzerinde ziyaret ettiğiniz web sitesinde gezinirken bilgisayarınızın mouse sağ butonuna tıklayın. Açılan pencerede öğeyi denetle seçeneğine tıklayın. Sağ tarafta açılan pencerede console seçeneğine girerek en altta ki kod kısmına denemek istediğiniz kodu girebilirsiniz. Ctrl + Shift + J tuşlarına aynı anda basarakta konsolu açabilirsiniz.

Microsoft Edge Tarayıcısında Web Geliştirici Konsolu Nasıl Aktif Edilir?

Opera üzerinde ziyaret ettiğiniz web sitesinde gezinirken bilgisayarınızın mouse sağ butonuna tıklayın. Açılan pencerede öğeyi denetle seçeneğine tıklayın. Alt tarafta açılan pencerede konsol seçeneğine girerek en altta ki kod kısmına denemek istediğiniz kodu girebilirsiniz. F12 tuşuna basarakta konsolu açabilirsiniz.

YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)

avatar