PC & Teknoloji Platformu

White Hat SEO nedir?

White Hat SEO (White Hat Search Engine Optimization) Google gibi arama motorları tarafından belkide en çok sevilen SEO yöntemidir. Web sitesinin üst sıralarda yer almasını isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken en önemli çalışma yöntemidir. Web siteniz arama motorlarının kurallarına uygun içeriklerle ve kaynaklarla yapılandırılacağı için arama motorlarının web siteniz üzerindeki etkisi gözle görülür biçimde artacaktır.

Whitе Hat Sеo yönteminde en önemli kural özgün yazılar ve görseller ile içerikler üretmekle başlar. Hatta bu içerikler görsel videolarla da zenginleştirilebilir. Kesinlikle içeriklerde fazla ve anlamsız keyword, etiket gibi spam olarak algılanacak her türlü teknik ve eklentiden uzak durmakta en iyisi olacaktır. İyi içeriklerin her zaman iyi backlinkler alabileceği gerçeğini unutmamak gerekiyor.

Arama motorlarının kurallarını ihlal etmeyecek şekilde içerik oluşturup, legal işler yaptığınız sürece internet sektöründe kalıcı olursunuz. Başlangıç kısmında her ne kadar bir anda yükselme gösteremezsenizde zamanla herşey yerli yerine oturacaktır.

White Hat SEO’nun tam zıttı olan Black Hat SEO ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x