PC & Teknoloji Platformu

Windows 10 Creators Update MSDN ISO İndir

Microsoft’un en son sürümü olan Windows 10 bugüne kadar ki en büyük güncelleme paketini kullanıcılarının indirebilmesi için yayınladı. Windows 10 yayınlanan yeni güncelleme Creators Update ile güvenlik ve gizlilik konusunda güncellemeler yanında Windows kullanıcılarınında istekleri doğrultusunda değişiklikler içeriyor. Özellikle bilgisayar üstünde oyun oynayan kullanıcılar için eklenen oyun modu bunun en büyük göstergesi. Ayrıca bu güncellemeyle Microsoft Edge içinde bazı yeni özellikler geldiğini hatırlatalım.

Windows 10 Creators Update ile gelecek bazı yenilikler:

 • Bilgisayar oyuncuları için gelişmiş oyun modu.
 • Yeni güncelleme ile birlikte kullanıma sunulacak olan Paint 3D sayesinde kullanıcılar kolaylıkla kendi 3D projelerini yaratabilecek.
 • Windows 10 ve Xbox One oyuncularının minimum gecikme ile anlık yayın yapmasına olanak sağlayacak olan Beam, fazladan herhangi bir donanım veya yazılım gerektirmeyecek.
 • Yeni güncelleme ile birlikte Edge’e gelişmiş sekme yönetimi özelliği geliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar bulundukları sekmeyi terk etmeden sekmeleri arayıp bulabilecek ve düzenleyebilecek. Ayrıca artık Windows mağazası üzerinden satın alacağınız e-kitapları bütün Windows 10 cihazlarınızda Edge üzerinde okuyabileceksiniz.
 • Gece ışığı seçeneği ile ekranınızdaki mavi ışık oranını azaltıp geceleri daha kolay uykuya dalabilirsiniz. Bir süredir akıllı telefonlarda yer alan bu özellik Windows 10’a geliyor.
 • Güvenlik ve gizlilik konularındaki düzenlemeler

Windows 10 Creators Update MSDN ISO İndir

Microsoft tarafından Windows 10 için resmi ve en güncel sürüm olan Creators Update dosyasını indirmek için 2 yöntemden sizler için bahsedeceğiz. İki yöntemden dilediğinizi kullanabilirsiniz. İki yöntemlede Microsoft’un kendi yayınlamış olduğu orjinal Windows sürümünü indireceğiz.

1. Windows 10 Yükseltme Yardımcısı Creators Update Güncellemesini İndirme:

Bu güncellemeyi otomatik olarak Microsoft’un yayınlamış olduğu Windows 10 Yükseltme Yardımcısı programı ile indirebilir sisteminize otomatik olarak kurabilirsiniz. Yapmanız gerekenler:

 1. Microsoft’un güncelleme sayfasına indirme butonumuz aracılığı ile giderek sayfada üstte bulunan Hemen güncelleştir butonuna basmak. Windows 10 Creators Update (1590 indirme)
 2. Microsoft indirme sayfasında indirdiğimiz Windows 10 Yükseltme Yardımcısı programını çalıştırıyoruz.
 3. Program açıldıktan sonra Windows 10’un en son sürümüne güncelleştir seçeneğiyle karşılaşıyoruz. Şimdi güncelle butonuna basıyoruz sistemimiz taranıyor. Herşey için uygunluğu belirtildikten sonra ileri butonuna basıyoruz.
 4. Güncelleme işlemi %100 oluncaya kadar bilgisayarımızı kapatmıyoruz. Dilerseniz pencereyi küçült seçeneği ile güncelleştirme ekranını gizleyebilirsiniz.
 5. Güncelleme sonrası bilgisayarınıza otomatik kurulum başlayacak bilgisayarınız yeniden başlayacaktır.

2. Windows 10 Creators Update MSDN ISO Dosyalarını İndirme Yöntemi:

Otomatik güncelleştirme aracını kullanmadan Microsoft’un yayınlamış olduğu orjinal MSDN ISO dosyasını indirebilmek için maalesef sunulan direkt bir link yok ancak ufak bir çözüm yolu mevcut. Bilgisayarımızda kullandığımız tarayıcıları sanki mobil aygıtlarda çalışıyormuş gibi göstererek ufak bir hile ile ISO dosyasını indirebiliyoruz. Windows 10 Creators Update MSDN ISO dosyasını indirmek için yapmanız gerekenler:

1. Yine ilk yöntemdeki gibi indirme sayfasına geçiş yapıyoruz. İndirme butonumuzu kullanabilirsiniz. Windows 10 Creators Update (1590 indirme)

2. Tarayıcımızı sanki mobilden ISO indirme sayfasına giriyormuşuz gibi göstereceğiz. 3 farklı tarayıcı için çözüm önerimiz alttaki gibidir.

 • Microsoft Edge Tarayıcısında: Tarayıcı açıldıktan sonra F12‘ye basın. Öykünme (Emulation) sekmesine gidin ve Mod bölümündeki Kullanıcı aracısı dizesi (User agent string) bölümünü Windows dışındaki bir tarayıcıyla değişin. Apple Safari (iPad) seçeneğine geçerek indirme bağlantılarını görüntüleyebilirsiniz. Sayfada indirme kısmı gelmediyse f5 ile sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz.
 • Google Chrome: Tarayıcıya girdikten sonra f12 (geliştirici seçenekleri) tuşuna basın. Geliştirici seçeneklerinde cep telefonu/tablet ikonunu seçin. Sayfa mobil uyumlu hale gelince f5 ya da yeniden yükleyin. Oradan yönergelerle ISO dosyasına erişebilirsiniz.
 • Mozilla Firefox: Tarayıcıya giriş yaptıktan sonra Ctrl+Shift+M tuşlarına (responsive tasarım modu) aynı anda basın. Üst kısımda özel kullanıcı istemcisi kısmına pcbilimi yazın. F5 ile sayfayı yenileyin.

3. Tarayıcımızıda ayarladıktan sonra karşımızda bu kez Microsoft’un Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir sayfası gelecek. Artık ISO dosyamızı indirebiliriz.

4. Sürüm seç kısmına tıklayarak indirmek istediğimiz sürümü seçip daha sonra indirmek istediğimiz Dil seçeneğini seçiyoruz. İleri dedikten sonra bu kez 32bit veya 64bit olarak hangi sürümü indirmek istediğimiz sorulacak. Burada dilediğiniz sürümü indirerek bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Bu yazımızda anlattığımız yöntem Microsoft tarafından yasal olarak paylaşılan Windows 10 MSDN ISO sürümleridir. Windows ürünlerinizi etkinleştirmek için satın almış olduğunuz ürün anahtarınızı kullanabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
hacii

teşekürler, birçok defa indirdim hep son anda üzgünüz belirlenmeyen bir sebebten hata oldu diyerek kapatıyordu.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

2
0
Would love your thoughts, please comment.x