Windows 10’da Groove Müzik Uygulamasını Kaldırma Yöntemi

0
2785

Windows 10’un hayatımıza girmesiyle akıllı telefonlarımızda kullandığımız tipte uygulama mağazası ve uygulamalarda hayatımıza girmiş bulunmakta. Ancak kendi indirebildiğimiz uygulamalar haricinde işletim sistemi üreticisinin dayattığı uygulamalarda mevcut. Microsoft tarafından windows 10 içine konulan müzik ve sesleri çalmak için Groove Müzik uygulaması windows kurulumuyla birlikte bilgisayarlarımızda varsayılan olarak yer ediniyor. Ancak bu uygulama çok pratik olmamakla birlikte kimi kullanıcılar tarafından pek rağbet görmemekte. Groove Müzik uygulamasını kaldırmak istiyorsanız yapacağınız işlemleri aşağıda yazının devamında bulabilirsiniz.

Windows 10’da Groove Müzik Nasıl Kaldırılır? Çözümü:

  • Windows butonu yanındaki arama simgesine tıklıyoruz ve gelen arama kutusunda Powershell kelimesini aratıyoruz. groove-muzik-silme
  • Powershell aramalarda çıktığında üzerine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır diyoruz.groove-muzik-silme1
  • Powershell çalıştıktan sonra alttaki komutu kopyalayıp yapıştırarak enter tuşuna basıyoruz.
Get-AppxPackage *zunemusic* | Remove-AppxPackage

Eğer üstteki olmaz ise bunu deneyiniz.

Get-AppxPackage *zune* | Remove-AppxPackage

groove-muzik-silme2

  • Hepsi bu kadar. Windows başlat çubuğuna da baktığınızda Groove müzik Uygulamasının sisteminizden tamamen kalktığını göreceksiniz. Tüm uygulamaları kaldırma yöntemi için bu konumuzu inceleyiniz. Windows 10 Stok Uygulamaları Nasıl Kaldırılır?

YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)

avatar