Google (Gmail) Hesabı Kurtarma

Google (Gmail) şifremi unuttum? Google Hesabı Kurtarma nasıl? Google hesabımı nasıl kurtarırım? Google şifresi ile Google arama, Gmail, Youtube, Drive, Google Play Store ve daha birçok hizmeti tek şifre altında kullanabilmektesiniz. Tek şifreyle ulaşabildiğiniz Google hizmetleri adına şifreniz büyük önem arz ediyor. Şifrenizi unuttuğunuz anda birçok Google servisine erişimi kaybetmeniz söz konusudur. Google kullanıcıları için bu makale, kayıp bir Google, Gmail hesabının kurtarılması sürecinde ve gerektiğinde tekrar ele geri alınabilmesi adına, ardından daha güvenli olması için hesabın güvence altına alınması sürecinde bir yol gösterici olacaktır.

Google, Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Google, hesap kurtarma sürecinde önemli değişiklikler yapmış bulunuyor. Bazı işlemler sadeleştirilerek kullanıcıların hesaplarını kolay kurtarabilmeleri amaçlanmış durumda. Yapılan her güncelleme sonrası eski yöntemler işe yaramayabilir. Şimdi Google hesabınızı nasıl kurtarabileceğinizi ele alalım.

Google Hesabı Kurtarma işlem adımları:

Hesap Kurtarma işlemini başlatmak için aşağıdaki iki yoldan biriyle kurtarma işlemini başlatılabilirsiniz:

 • mail.google.com adresindeki Gmail oturum açma sayfasına gidin ve e-posta adresinizi girdikten sonra “Şifremi unuttum” bağlantısını tıklayın.
 • accounts.google.com/signin/recovery adresinden doğrudan kurtarma sürecinin başlangıcına gidin.

Google hesap kurtarma sayfasında başarılı olabilmeniz için aşağıdaki seçeneklerin en azından bir kaç tanesine erişiminizin olması gerekiyor:

 1. Google hesabınızla ilişkilendirilmiş telefon numarası. (+905*********)
 2. Google hesabınıza tanımlanmış aktif bir kurtarma e-posta adresi. (*****@****.***)
 3. Google, tarafınıza yöneltecek soruları doğru cevaplamaya çalışın. (Son şifreniz, Google hesabınızı oluşturduğunuz tarih vb.) bunlara en doğru yanıtı verdiğiniz kurtarma e-postanız varsa hesabınızı geri alma şansınız çok yüksek olacaktır. (**: Hesap kurtarma işlemi için çok önemlidir, bu adrese erişim olmadan hesap kurtarma işlemleri genelde başarısız olur.)

Üstteki bağlantılardan birine erişim sağladıktan sonra, e-posta adresinizi girebileceğiniz bir “Hesap Kurtarma” sayfası görmeli ve işlemi başlatmak için ileri‘yi tıklamalısınız. E-posta adresinizi (aşağıda açıklanmıştır) hatırlamıyorsanız, “Eposta adresinizi mi unuttunuz?” bağlantısı da vardır.

Bu sayfaya erişim sağladıktan sonra, hesabınıza tekrar erişim sağlayabilmeniz için ve hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlamak için Google tarafından bazı sorular sorulacaktır. Size sorulacak soru seçenekleri, daha önce hesabınızla ilgili ayarlamış olduğunuz kurtarma seçeneklerinin nasıl yapılandırıldığına göre belirlenir. Örneğin;

 • Google hesabınıza bir kurtarma e-posta adresi girmediyseniz, bu seçenek size gösterilmeyecektir.
 • Kurtarma seçenekleri tanımlamış ancak bu bilgiler (telefon,e-posta gibi) güncel tutulmamışsa, kurtarma ekranında size gösterilecektir, ancak kurtarma için işe yaramayabilir.
 • Google hesabınız başkası tarafından ele geçirildiyse kurtarma seçenekleriniz değiştirildiği için işe yaramayabileceğini unutmayın.

Erişim sağlayamadığınız  Google hesabınızın 2 adımlı doğrulaması etkinleştirildiyse işlem, aşağıda belirtildiği gibi kurtarma işlemini sürdürün. Mevcut kurtarma seçenekleri, aşağıdaki sorulardan veya eylemlerden herhangi birini ve muhtemelen aşağıda listelenmemiş ya da resimdeki diğer soruları içerebilir:

 • Bu Google hesabı ile kullandığınızı hatırladığınız son şifreyi girin.
 • Güvenlik ayarlarınızda belirttiğiniz telefonu onaylayın.
 • Hesabınıza eklediğiniz güvenlik sorusunu yanıtlayın. (Bu eski hesaplarda geçerlidir.)
 • Bu Google hesabını ne zaman oluşturdunuz?
 • Doğrulama kodu alın. (Telefon veya E-posta adresi ile.)
 • Şimdi kontrol edebileceğiniz E-posta adresi girin.

Yukarıda anlatılan seçeneklerin çoğu, hesabınıza erişimi kaybetmeden önce hesapta önceden yapılandırılmış ayarlarınızın durumuna dayanmaktadır. Yani bir seçenek (kurtarma e-posta adresi veya telefon gibi) hiçbir zaman ayarlanmamışsa, bu seçenekler sunulmayacaktır. Önceden yapılandırılmış bir e-posta veya telefon numaranız varsa ve bu seçeneği seçerseniz, girmek için size Google tarafından altı haneli bir kod gönderilir. Doğru kodu girdiğiniz zaman şifre değiştirme sayfasına otomatik olarak yönlendirilerek yeni bir şifre tanımlayabilirsiniz.
Google hesabınıza daha önceden yapılandırılmış bir telefon numarası veya e-posta kaydetmiş olsanız bile güvenlik kodu aldıktan sonra Google size hesabınızda şüpheli hareketler söz konusu olmuşsa ek sorular sorabilir. Hesabınızı kurtarma işlemi süreç tamamlandığında gerçekleşebilir.

Google hesabınıza kurtarma e-postası veya telefon tanımlamadıysanız:

Kurtarma ayarlarınızda belirli bir kurtarma seçeneğini kullanamıyor veya yanıtlayamıyorsanız, hesap kurtarma ekranında sonraki seçenek için “Farklı bir soru dene (Başka bir yöntem dene)” bağlantısına tıklayın. Size sorulan soruların çoğunu atlarsanız, hesabı sahip olduğunuzu kanıtlayamazsınız. Şifreyi sıfırlama seçeneği verilmezse, son soru olarak Google sizden e-posta gönderebileceği bir iletişim adresi isteyecektir. Bu adrese bir doğrulama kodu gönderilecek ancak bu kod sadece o maili doğrulamak için olacak erişim sağlayamadığınız hesabınızı kurtarmanız için geçerli olmayacaktır. Bu sayfaya yönlendirilirseniz sistem, iletişim e-postasının doğrulandığını, ancak hesabın sahipliğinin kanıtlanmadığını (doğrulandığını) açıkça belirlemeye çalışacaktır.

Google, bu hesabın size ait olduğunu doğrulayamadı uyarısı:

Google, bu hesabın size ait olduğunu doğrulayamadı iletisiyle karşılaşıyorsanız Google tarafından hesap kurtarma sayfasında girdiğiniz bilgilerin kurtarma işlemi için yeterli olmadığı görülmektedir.

Google hesabınızı kurtarma işleminizi o hesapta sık sık oturum açtığınız cihazlardan yaparsanız, hesabınızı geri alma şansınız artar. Aksi halde sistem sizi tanıyamaz, sürekli bu ileti ile karşılaşabilirsiniz. Yapabileceğiniz tek şey belirli aralıklarla Google tarafından istenen bilgilere en doğru cevabı vererek kurtarma işleminizi tamamlamak olacaktır. Bu işlemi sürekli ve sık sık yapmanızda spam olarak algılanıp başarısızlıkla sonuçlanabilir.

Herhangi bir kurtarma seçeneği kullanamıyorsanız veya hesabın sahibi olduğunuzu da kanıtlayamazsanız ve sürekli olarak “Google, bu hesabın size ait olduğunu doğrulayamadı” mesajını alırsınız. Hesap Kurtarma işlemini sağlamak için ek veya daha fazla doğru bilgiye sahipseniz, tekrar deneyebilirsiniz, ancak hesabın sahipliğini kanıtlayamazsanız, hesabınız için yapacak birşey yoktur. Kayıp bir hesabı kurtarmanın bunlardan başka yolu yoktur.

Google Hesabı Kurtarmayla İlgili Sıkca Sorulanlar (S.S.S) :

 • Neden hesabım hakkında hak talebimi doğrulayabileceklerine dair özel bir bilgiyi söyleyemiyorum? Hesap gizlilik kuralları açısından Google kurallarında oldukça katıdır ve çalışanların bir hesabın içeriğine bakmalarına izin verilmesi ciddi bir gizlilik ihlali anlamına gelir. Sahipliği kanıtlamak için hesabın içeriği hakkında yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz, ancak Google’daki hiç kimse bu bilgileri doğrulayamaz.
 • Hesap Kurtarma adımlarını tamamlarken neden canlı destek veya telefon desteği alamıyorum?  Ne yazık ki Google, ücretsiz Gmail ürünü için canlı destek sunmamaktadır.
  (bkz. policies.google.com/privacy?hl=tr). Size sağlanan kurtarma yöntemlerini kullanmalısınız. Birisiyle konuşsanız bile, hesabın sahipliğini kanıtlamak için yine de aynı soruları cevaplamanız gerekeceği gerçeği de vardır. (Üstteki sorular.)
 • Kişilerim bilgisayar korsanı tarafından silindi, onları nasıl kurtarabilirim? Silinen kişiler bir noktaya kadar son otuz gün içinde kurtarılabilir. support.google.com/mail/answer/1069522
 • E-posta geçmişim bilgisayar korsanlığı tarafından silindi, nasıl kurtarırım? Gmail’de silinen iletiler önce çöp kutusuna taşınır. Çöp kutunuzu kontrol ediniz. Eğer ki çöp kutunuzdaki iletiler sizin tarafınızdan silinmezse, 30 gün içerisinde yeniden yüklenmezse, sistem tarafından otomatik olarak silinir. Ayrıca izniniz dışında iletileriniz kaybolduysa, İletilerim Kayboldu sayfasındaki formu doldurarak silinen mail iletilerinizi bir ihtimal geri alma şansınız olabilir. Tabi bu, Silinen maillerinizin geri getirileceği anlamına gelmez.
 • Hesabım bilgisayar korsanı tarafından silindi, kurtarabilir miyim? Hesap kurtarma işlemi neticesinde silinmiş bir hesabı geri yükleyebilir ve eskisi gibi kullanabilirsiniz (2-4 hafta içinde). Bu durumda tek seçenek budur. Ancak “Bu hesap silindi ve artık kurtarılamaz” denirse, hesap kalıcı olarak silinmiş ve kurtarılamaz anlamına gelir.
 • Google, Hizmet Şartlarını ihlal ettimi söylüyor. Ne yapmam lazım? Hesabınızın devre dışı bırakıldığından haberdar olduğunuz zaman, bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız genelde itiraz için hak tanınmaktadır.(Bazı istisnai durumlar hariç.) Devre dışı bırakılmış hesap için sonraki adımlar seçeneği sunuluyorsa itirazda bulunabilirsiniz. İtiraz için: support.google.com/accounts/answer/40695
 • Gmail iletilerimi Outlook/Thunderbird/Apple Mail/Windows Mail gibi istemcilerimle almaya veya göndermeye çalışırken neden bir hata iletisi görüyorum? E-posta istemcilerinizle yeniden Gmail’de veya Gmail ile oturum açmaya devam edebilmesi için: Gmail güvenlik ayarlarında bulunan “Daha az güvenli uygulamalar” a erişim izni vermeniz gerekiyor.

Not: Unutulmamalıdır ki, Google hizmetlerinin çoğu ücretsiz bir hizmetlerdir. Google hizmetlerine kayıt olan her kullanıcı kendi hesabının güvenlik önlemlerini alarak hesabını korumakla yükümlüdür. Daha ilk kayıt olduğunuz anda bu kuralları kabul etmiş olursunuz. Eğer hesabınızda gerekli güvenlik ayarlarını yapmadıysanız hiçbir site, uygulama, program veya kişi size hesabınızı size geri veremez. Bizler Google yardım forumlarında da anlatılan bilgileri sizlere anlaşılır bir dille anlatarak yardımcı olmak adına sizlerle paylaşıyoruz. Yukarıda yazılı olan seçenekler en güncel kurtarma seçeneğidir.

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir?

Windows.old klasörü nedir? Windows.old ne işe yarar? Windows.old klasörü silinmeli mi? Windows 10, 8, 7 gibi tüm Windows sürümlerinde sistemin kurulu olduğu diskte Windows.old isimli bir klasörle karşılaşabilirsiniz. Windows.old klasörü işletim sisteminizde güncelleme veya yeni bir kurulum yaptığınızda eski Windows dosyalarının yedeklenerek ayrı bir klasöre aktarılmasıyla oluşmaktadır. Windows.old klasörünün sisteminiz için bir zararı bulunmamaktadır. Ancak eski sisteme ait güncelleme dosyalarının boyutlarından dolayı diskinizde yer kapladığı alan büyük boyutlarda olabilmektedir. Yer açmak adına bu klasörü silmek isteyebilirsiniz. Genellikle sistemler C: diskine kurulduğu için bu klasörü C diskinde görebilirsiniz. (C dışında bir diske sistem yüklediyseniz sistemin yüklü olduğu diske bakmalısınız.)

Windows İşletim Sisteminde Windows.old Klasörü Nasıl Silinir?

Windows sürümünüzü eski sürüme geri döndermeyi düşünmüyorsanız o zaman Windows.old klasörünü silerek sisteminizde yer açabilirsiniz. Windows.old klasörünü normal olarak üzerine sağ tıklayarak sil seçeneği ile silemezsiniz. Windows.old klasörünü silebilmek için yapmanız gereken farklı yöntemleri inceleyelim.

a.Disk Temizleme ile Windows.old Klasörünü Silme:

Windows.old klasörünü silmek için Windows içerisinde bulunan Disk Temizleme aracını kullanalım. Disk temizleme aracıyla Windows işletim sisteminizde Windows.old klasörünü silerek kolaylıkla yer açabilirsiniz. Disk temizleme aracı Windows.old klasörünü otomatik olarak silecektir. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Bilgisayarım (Bu bilgisayar) içerisine giriş yapın. C diskini bulun ve simgesine sağ tıklayarak Özellikler seçeneğine tıklayın.
 2. C diskinin özellikleri içerisinde genel sekmesi altında bulunan Diski Temizle butonuna tıklayın.
 3. Disk temizleme penceresi açılınca Sistem dosyalarını temizle butonuna tıklayın.
 4. Diskinizin durumuna göre bir süre sonra disk taraması bitince karşınıza temizlenecek içerikle ilgili detaylı bilgi içeren bir ekran karşılayacak. Buradaki tüm seçenekleri seçerek Tamam butonuna basarak C: diski üzerindeki Windows.old ve gereksiz tüm geçici dosyaları siliyoruz.
 5. Windows.old klasörünü silmeniz için yapmanız gereken işlem bu kadar.

b.Komut Satırı Yardımı ile Windows.old Klasörünü Silme:

Bazı durumlarda Windows.old klasörü disk temizleme aracı yardımıyla silinemeyebilir. Komut satırı yardımıyla silmek için aşağıdaki yönteme başvurabilirsiniz. Yapmanız gerekenler;

 1. Komut İstemi yöneticisini açın. (Çalıştır ekranını [Win+R tuşuna aynı anda basarak] açarak cmd yazarak çalıştırabilirsiniz.)
 2. Komut satırı ekranına RD /S /Q %SystemDrive%\windows.old yazın. Enter tuşuna basın. (Windows.old.000 gibi klasörler için komut satırındaki uzantıyı da aynı şekilde düzenleyiniz.)
 3. Windows.old klasörü komut yardımıyla silinecektir.

Yukarıdaki işlemler ekstra program kullanmadan Windows.old klasörünü nasıl silebileceğinizi anlattık. Ccleaner, Unlocker gibi programlar kullanarakta bu klasörü silebilirsiniz. Ancak programsız halledebilmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Not: Birden fazla yükleme ve güncelleme işlemi sonrası sistemin kurulduğu klasörde ekstra olarak Windows.old.000, Windows.old.001, Windows.old.002, vb.. gibi klasörlerde oluşabilmektedir. Bu klasörleri silmek için yapmanız gereken yukarıda ki işlemlerle aynıdır.

Uber Hesabı Nasıl Silinir?

Bir Uber hesabınız var ve bu Uber hesabını kalıcı olarak silmek mi istiyorsunuz? Uber ve taksi tartışmaları son günlerde faaliyet gösterdiği ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler. Uber uygulaması aracılığı ile sisteme kayıtlı araçlar üzerinden taksi kullanır gibi bir yerden biryere gidilmek için hizmet alınabiliyor. Elbette yasal olup olmadığı konusunda yargıya yansıyan birçok konu olduğu gibi birçok ülkede olduğu gibi bizde de yoğun tartışmalara sebep oluyor. Türkiye’de şuan için sadece İstanbul’da Uber kullanılabiliyor. Uygulama mağazasından Uber uygulaması indirildikten sonra sisteme üye olarak uygulama kullanılabiliyor.

Uber Hesabımı Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirim?

Uber uygulamasını kullanıp yolculuğu tamamladıysanız veya şoförle ilgili kötü bir olay yaşadıysanız ya da herhangi bir nedenden dolayı Uber hesabınızı kalıcı olarak silmek isteyebilirsiniz. Telefonunuzdan Uber uygulamasını kaldırdığınızda sadece uygulamayı silmiş olursunuz. Hesabınızı sistem üzerinden silmedikçe hesabınız aktif kalmaya devam edecektir. Dolayısıyla Uber hesabınızı ayrıca silmeniz gerekmektedir. Yapmanız gereken işlem sırası aşağıdaki gibidir.

Uber Hesabını Silmek İçin;

 1. Uber’in yardım sayfasını buraya tıklayarak giriş yapıyoruz.
 2.  Açılan yardım sayfasındaki yardım almak için oturum açın butonuna tıklıyoruz ve mevcut Uber hesabımızla sisteme giriş yapıyoruz.
 3. Uber sistemine giriş yaptıktan sonra aynı sayfada açılan sayfadaki alanları işaretliyoruz. Hesabınızı silmek istiyor musunuz? sorusuna Evet yazıyoruz. Daha sonra neden belirtmek için ilgili kutucuklardan size uygun olanı seçebilirsiniz. (detayları paylaşın kısmını isterseniz boş bırakabilirsiniz) Detayları belirttikten sonra İlet butonuna basarak işlemi tamamlıyoruz.
 4. İlet butonuna tıkladıktan sonra ekranda ‘Teşekkürler. Mesajınızı aldık ve en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.’ mesajıyla karşılacaksınız.

Hesabınızı silmekle ilgili talebinizi ilettikten sonra başka bir işlem yapmanız gerekmiyor. Hesabınızı silme talebinizle ilgili Uber size işleminiz son durumunu iletecektir. Muhtemelen e-mail adresiniz yoluyla iletişim kurulacaktır. Hesabınızın silindiği uyarısı aldığınız an Uber uygulamasını telefonunuzdan tamamen kaldırabilirsiniz. Hesabınızın silinme talebinin onaylandığı ile ilgili aşağıdaki gibi bir mail alacaksınız.Hesabınıza 30 gün giriş yapmadıkça hesabınız tekrar aktif olmayacak tamamen silinecektir. Eğer 30 gün süre içerisinde hesabınızı geri kurtarmayı düşünürseniz size gönderilen mail üzerindeki Restore Account yazan butona tıklayarak hesabınızı tekrardan kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Uygulamayı işleminiz tamamlanıncaya kadar telefonunuzda tutmanızı tavsiye ediyoruz.

Bilgisayar İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 2018

2018 bilgisayarlar için en iyi ücretsiz antivirüs programları hangileri? Günümüz bilgisayarları interneti en aktif olarak kullandığımız araçlardan bir tanesi. Bilgisayarlarımızın sürekli internette olan bu bağlantısı güvenliğinide önemli kılıyor. Özellikle oyun oynarken ya da internette gezinirken dışardan gelebilecek virüs, malware, trojan, spyware, adware, worm gibi tehditlere karşı sistemimizi mutlaka korumamız gerekiyor. PC’nize birkez bulaştımı bu zararlılar artık bahanenizde kalmayacaktır. Özellikle piyasada çok fazla ücretsiz antivirüs programı mevcut iken.

2018 PC İçin En Çok Tercih Edilen Ücretsiz Antivirüs Programları

Ücretsiz antivirüs programları tam bir Internet Security (IS) programı gibi tam kapasite güvenlik sağlamasa bile sizi ücretsiz olarak birçok zararlıdan kurtacak seçenekler sunmaktadır. Avast, AVG, Avira, Bitdefender ve Panda’nın sunduğu ücretsiz hizmetler genellikle temel antivirüs ve anti-malware koruması sunar; böylece, verilerinizi kaybedebilecek ve çok fazla veri alabilecek tehditleri PC’nizden uzak tutmak için iyi bir şansınız olacaktır. Bu yazımızda sizlere bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz iyi ve ücretsiz antivirüs programlarından birkaçını sunacağız.

Windows Defender

Windows 10, Windows Defender Virüsten Koruma ve güvenlik duvarı gibi güvenebileceğiniz yerleşik ve kesintisiz güvenlik koruması sunar. Size hiçbir ek maliyeti olmadan güncel kalarak en son özelliklere ve korumaya sahip olursunuz. Windows 10’un yerleşik virüs korumasıyla bilgisayarınızı güvenli tutun. Windows Defender Virüsten Koruma; e-postalar, uygulamalar ve internet üzerinden yayılan virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar gibi yazılım tehditlerine karşı gerçek zamanlı koruma sağlar. Bilgisayarınız Windows Defender Virüsten Koruma ile korunduğunda sisteminiz, dosyalarınız ve çevrimiçi etkinlikleriniz için virüslere, kötü amaçlı yazılımlara, casus yazılımlara ve diğer tehditlere karşı kapsamlı bir koruma almış olursunuz. En kolay yoldan içiniz rahat olsun. Windows Defender Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10’da çalışmaktadır.

Windows Defender (32 Bit Sürümü) İndir– 57 defa indirildi

Windows Defender (64 Bit Sürümü) İndir– 100 defa indirildi

AVG AntiVirus FREE

AVG bilgisayara karşı yapılan saldırılardan birkaç kez tehlikeyi savuşturamazada genel olarak tüm web tabanlı saldırılarına karşı sistemi korudu. Daha öncede başarılı olduğu testlerden sonra ücretsiz bir yazılıma göre ortalama bir başarının üstünde başarı sağlayarak tercih edilebilecek programlar arasındaki yerini almış oldu. AVG’nin ücretsiz programı sayesinde mailerinizi spam ve mail yoluyla karşılaşabileceğiniz sorunlara karşıda başarıyla koruyabilirsiniz. Türkçe dil desteği mevcuttur.

AVG AntiVirus FREE İndir– 8886 defa indirildi

AVAST Antivirus Essential

Avast temel antivirüs yanı sıra bilinmeyen tehditlere karşı koruma ve kullanışlı bir şifre yöneticiside sunar. Böylece yalnızca şifre sayesinde tarayıcınızdaki sitelere giriş yapabilirsiniz. Ana sayfasındaki tek bir buton sayesinde sisteminizin korumasıyla ilgili koruma işlemini basitçe yönetebiliyorsunuz. Ücretsiz antivirüs programları arasında alternatif iyi seçeneklerden birisi. Avast’ın antivirüs koruması çok iyi. Türkçe dil desteği mevcuttur. 

AVAST Antivirus Essential İndir– 2717 defa indirildi

Avira Free Antivirus

Avira’nın ücretsiz antivirüs programı yaklaşık 4MB’lık bir dosya yükleme yazılımı ile sisteminize gerekli dosyaları indirerek kurulumu gerçekleştiriyor. Arayüz iyi tasarlanmış ve kolay kullanıma sahip en son sürümü üzerinde internet tarayıcının araç çubuğuna birkaç yeni özellik ekliyor. Bu sayede bir web sitesi güvenlik danışmanı ve reklam şirketlerinin çevrimiçi sizi izlemesini engelleme seçeneğine sahip olabiliyorsunuz. Dosya taramalarını zamanlayarak belli aralıklarla sisteminizi taramanız mümkün. Avira, Internet Security programlarının ücretli olmasına karşı bile ücretsiz versiyonunda iyi işler çıkarıyor. Türkçe dil desteği mevcuttur.

Avira Free Antivirus 2018 İndir– 1500 defa indirildi

Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender ücretsiz versiyonunda güvenlik paketi içerisindeki iyi dereceler almış ücretli versiyonda kullandığı aynı virüs algılama motorunu kullanıyor. Birçok testte kötü amaçlı yazılımları başarıyla engelledi. Bitdefender kullanımı kolaydır, sistem için hafiftir ve genel olarak bilgisayarlarınız için iyi koruma sağlar. Türkçe dil desteği mevcut.

Bitdefender Antivirus Free Edition İndir– 53 defa indirildi

Kaspersky Antivirus Free

Virüslere, casus yazılımlara, kimlik avına ve tehlikeli web sitelerine karşı korur. Sizi yavaşlatmadan bilgisayarınızı korumak için ödüllü teknolojilere dayalı ücretsiz antivirüs. Bir e-postayı açarken veya bir web sitesini ziyaret ederken her defasında güvende kalmanıza yardımcı olur. Tüm e-postalarınız taranır ve paranızı ya da kimliğinizi çalmaya çalışabilecek kimlik avı web siteleri otomatik olarak engellenir. Doğrudan buluttan alınan gerçek zamanlı veriler sayesinde bilgisayarınız en yaygın tehditlere karşı korunur.

Kaspersky Free Antivirus İndir– 48 defa indirildi

ZoneAlarm® Free Antivirus + Firewall

ZoneAlarm’ın ücretsiz olarak dağıttığı bu sürümde Antivirüs ve Firewall (Güvenlik Duvarı) mevcuttur. ZoneAlarm ücretsiz sürümü deneyimsiz kullanıcıların internet saldırılarından korunmaları için yeterli bir çözüm sunmaktadır. Arayüz olarak basittir fakat deneyimli kullanıcılar için çok fazla seçenek sunmamaktadır. Ücretsiz olması ve sistem kaynaklarını fazla sıkıntıya sokmaması ile tercih edilebilir.

ZoneAlarm Free Antivirus İndir– 26 defa indirildi

Panda Free Antivirus

Panda Free Antivirus , bilgisayar performansından ödün vermeden, Truva atlarını, solucanları, virüsleri, casus yazılımlarını, reklam yazılımlarını ve diğer kötü amaçlı etkinlik türlerini hızla bulmak ve engellemek için bulut teknolojisini kullanan kötü amaçlı yazılım temizleme uygulamasıdır. En son sürüm, kötü amaçlı yazılım taraması ve virüs algılaması için daha erişilebilir bir yaklaşım sunuyor.

Panda Free Antivirus İndir– 38 defa indirildi

 

Comodo Free Antivirus

Bulut tabanlı tarama, en son tehditlere karşı üstün koruma sağlar. Akıllı koruma, bilinmeyen ve şüpheli dosyaları otomatik olarak sanboxda çalıştırır. Kolay kullanımlı arayüz, kurmanızı ve unutmanızı sağlar. Tüm şüpheli dosyaların izole edilmesi, PC’ye bulaşma olasılığını ortadan kaldırır. Sürekli olarak en yeni virüs imzaları ile güncelleniyor. Antivirus yazılımımız, PC’nizin kritik kaynaklarına erişmek isteyen bilinmeyen dosyaları potansiyel olarak zararlı kabul eder ve bu açık pencereyi kapatır. Savunma+ adını verdiğimiz Comodo teknolojisi, bu dosyaları otomatik olarak izole eder, böylece bilgisayarınıza ve size zarar veremezler.

Comodo Antivirüs İndir– 38 defa indirildi

Microsoft Security Essentials

Temel antivirüs koruması özelliği sunan Microsoft Security Essentials rootkitlere ve Bootkit’lere karşı daha iyi koruma sağlamaktadır. Sistem üzerinde yerleşik olarak gelsede tekrardan yüklemek ya da güncellemek adına alttaki linklerden indirebilirsiniz. Windows XP, Windows 7, Windows Vista’da çalışmaktadır. Microsoft Security Essentials indirmek için sisteminize uygun butona tıklayınız.

Microsoft Security Essentials 2017 (32 bit) İndir– 1018 defa indirildi

Microsoft Security Essentials 2017 (64 bit) İndir– 1886 defa indirildi

7-30 Gün Arası Deneme Sürümü Olan Ücretsiz Pro Antivirüs Programları

Normal paketleri ücretli olarak satılan ancak kullanıcılarına premium keyfi yaşatmak isteyen Norton, Kaspersky, McAfee, Bitfender gibi yazılım şirketleri kullanıcılarına 30 günlük kısıtlamasız deneme fırsatı sunuyor. Premium antivirüs ve internet security programlarını 30 günlük denemek isterseniz  2018 Yılı En İyi Antivirüs Programları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Not: Yazılımların tümü resmi siteleri üzerinden paylaşılmakta ve son sürümlerinin olmasına özen gösterilmektedir. Antivirüs yüklerken resmi kaynakların varlığı bu antivirüs programlarının sahte kopyalarından korunmak adına büyük önem teşkil etmektedir.

En İyi Antivirüs Programları 2018

2018 yılının en iyi antivirüs, internet security programları hangisi? 2018 yılı antivirüs test sonuçları nelerdir? Bilgisayarlarımızı zararlılara ( virüs, anti-spy, malware, trojan remover, antiLogger, keylogger, ransomware ve daha nicelerine ) karşı korumak vazgeçilmez önceliklerimiz arasında. Özellikle son zamanlarda mail tuzaklamalarıyla yayılmaya başlayan Ransomware gibi tehlikeler ne kadar savunmasız kalabileceğinizin kanıtı niteliğinde.

Her yıl sonu gelmeden önce aylar önce o yıl piyasaya sürülecek antivirüs yazılımları görücüye çıkıyor. İsim yapmış bir çok kuruluşta antivirüs testleri yaparak kullanıcıları bu yazılımlardan hangilerinin en iyi seviyede koruma sağlayacağına dair fikirler veriyor. Daha önce paylaşmış olduğum yazımda sizlere 2018 Bilgisayar İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları ndan bahsetmiştim. Bu kez ücretli ve testlerde başarılı olmuş antivirüs programlarına yer vereceğim. Tabi ki paylaşırken bugüne kadar yapılan testler üzerinden size tavsiyelerde bulunacağım.

2018 Yılı En İyi Satın Alınabilecek Antivirüs Programları

Sizlere elimden geldiğince listelerde başarılı olmuş antivirüs yazılımlarını paylaşmaya çalışacağım. Kısa kısa bilgiler paylaşarak geçeceğim programları. İndirmek ve satın almak için gerekli butonları her antivirüs programının altındaki indirme butonlarında bulabilirsiniz.

McAfee Total Protection 2018

PC’nizde virüsleri, zararlı yazılımları, fidye yazılımlarını, casus yazılımları, istenmeyen programları ve daha fazlasını engeller. Riskli web siteleri konusunda uyarır ve tehlikeli indirmeler ve kimlik avı saldırılarını önler. Arama değerlendirmeleri sağlar, güvenlik duvarınız ve virüs korumanızın aktif olup olmadığını denetler, indirmelerinizi tarar ve bilinen bir tehdit olup olmadığı konusunda sizi uyarır.

McAfee Total Protection 2018 İndir– 2861 defa indirildi

 

Bitdefender Total Security / Internet Security / Antivirus Plus 2018

Hemen hemen çoğu testi başarıyla ilk sırada tamamlayan Bitdefender sistemleri zararlı yazılımlara karşı koruma konusunda ki başarısını gözler önüne serdi. Bitdefender 2018 yılı için 3 farklı paketi kullanıcılarının beğenisine sunmuş durumda. Bitdefender Total Security, Internet Security, Antivirus Plus, Antivirus for Mac, GravityZone Business Security ve Mobile Security olmak üzere farklı seçeneklerinden size uygununu tercih edebilirsiniz.

Bitdefender Total Security 2018 İndir– 1801 defa indirildi

Kaspersky Anti-Virus / Internet Security / Total Security 2018

Kaspersky her zaman ki gibi iyi antivirüs yazılımları arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Listedeki yeri değişse bile birçok kullanıcının ilk aklına gelenler arasında. Dijital yaşamınızda çevrimiçi gezinirken, sosyalleşirken, bankacılık işlemleri ve alışveriş yaparken bilgisayar, tablet ve telefon gibi cihazlara güvenirsiniz. İşte bu nedenle ödüllü güvenlik çözümlerimiz sizin için en önemli şeyleri, yani gizliliğinizi, çocuklarınızı, paranızı ve daha fazlasını korumanıza yardımcı olur. Kaspersky Anti-Virus, Internet Security, Total Security 2018 seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Kaspersky Total Security 2018 İndir– 963 defa indirildi

Norton Security Standart / Deluxe / Premium 2018

Norton ile bilgisayarınızı virüslere, casus yazılımlara, kötü amaçlı programlara ve diğer çevrimiçi tehditlere karşı koruyabilirsiniz. Kimliğinizi ve çevrimiçi işlemlerinizi güvende tutar. Aygıtlarınız için 1 numaralı tüketici güvenlik hizmeti. %100 para iade güvencesi sunan Norton cihazınıza kaldıramayacağımız bir virüs bulaşırsa, paranızı geri iade edeceğini söylüyor. Norton Security Standart, Deluxe, Premium 2018 ile üç seçenek sunuluyor.

Norton Security 2017 İndir– 464 defa indirildi

Avast Ultimate / Premier / Internet Security 2018

Virüslerden kötü amaçlı yazılımlara, her türlü nahoş tehdidi tespit eder. Evet, casus yazılımlar, fidye amaçlı yazılımlar ve yemleme saldırılarını bile. Kötü amaçlı yazılımlar masum görünmeye bayılır. Avast herhangi bir şüpheli davranışı zarara yol açmadan önce yakalamak için uygulamaların davranışlarını gerçek zamanlı olarak analiz eder. Tek bir tıklama hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Avast Ultimate, Premier, Internet Security 2018 seçenekleri bulunuyor.

Avast Pro Antivirus 2017 İndir– 469 defa indirildi

ESET NOD32 Antivirus / Internet Security / Smart Security Premium / Multi-Device Security 2018

Virüsler, fidye yazılımları, rootkitler, solucanlar ve casus yazılımlar da dahil olmak üzere her türlü zararlı yazılıma karşı sizi korur. Optimize edilmiş, kullanımı kolay internet güvenliği ile gizliliğinizi fidye ve kimlik avı saldırılarına karşı korur. Bilgisayarınızın tüm gücünün keyfini çıkarın. Yavaşlama olmadan internette gezinin, oynayın ve çalışın. ESET NOD32 Antivirus, Internet Security, Smart Security Premium, Multi-Device Security seçenekleri sunuluyor.

ESET Internet Security 2018 İndir– 23 defa indirildi

AVG Ultimate / Internet Security 2018

Güvenlik özellikleriyle donatılmış, kullanımı kolay sınıfının en iyisi korumamız güvenliğinizden taviz vermeden kullanım kolaylığı sağlamak için tasarlanmıştır. Yeni Fidye Yazılımı Koruması, Web Kamerası Koruması, gelişmiş güvenlik duvarı ve AI tabanlı gerçek zamanlı tehdit tespiti ve ortadan kaldırma ile tüm tehlikelere karşı çevrim içi olarak korumada kalmak için ihtiyacınız olan korumayı ve daha fazlasını edinin.

AVG Internet Security 2018 İndir– 18 defa indirildi

Avira Antivirus Pro / Internet Security Suite / Optimization Suite / Total Security Suite 2018

Sizi zararlı yazılımlardan korur etkinlenmiş web sitelerini engeller alışveriş işlemlerinizi güvenli duruma getirir. Avira sizi virüslere ve diğer zararlı yazılımlara karşı korur, casus yazılımları ve reklam yazılımlarını kaldırır. Avira Tarayıcı Güvenliği Uzantısı ile birlikte gizlilik araçları ve arama sonuçlarınıza yönelik güvenlik derecelendirmeleri sunulur. Avira Antivirus Pro, Internet Security Suite, Optimization Suite, Total Security Suite 2018 seçenekleriyle geliyor.

Avira Antivirus Pro 2018 İndir– 17 defa indirildi

Panda Antivirus Pro / Internet Security / Global Protection / Gold Protection 2018

Bilinen tehditlere karşı koruma: virüs, Truva Atları, casus yazılım… Panda Antivirus Pro programı, bilgisayarınıza herhangi bir yolla (e-posta, İnternetten dosya indirmeleri, dosya paylaşımı vb.) ulaşabilen ve bilgisayarınızda kalabilen bilinen tipteki tüm zararlı yazılımları saptar ve temizler. Panda Antivirus Pro, Panda Internet Security, Panda Global Protection, Panda Gold Protection ve Panda Mobile Security gibi seçenekler sunuluyor.

Panda Security 2018 İndir– 19 defa indirildi

F-Secure TOTAL / SAFE / Internet Security / Anti-Virus 2018

Bilgisayarınızı virüslerden, solucanlardan ve niteliği bilinmeyen saldırılardan korur. Dünyaca ün yapmış F-Secure Veri Güvenliği laboratuvarlarının günlük ve otomatik güncellemeleri ve sizi sıfır gün ve başka bilinmeyen saldırılara karşı koruyan yeni F-Secure Deepguard teknolojisi ile bilgisayarınızı bugün ve yarın, tam güvenle kullanabilirsiniz. Casus yazılımları bulup yok eder. F-Secure Internet Security bugüne kadar görülmemiş bir etkinlikle gizli yüklenmiş casus programları silerek sisteminizin hızlı ve pürüzsüz çalışmasını garanti eder. F-Secure TOTAL, SAFE, Internet Security, Anti-Virus 2018 seçenekleri sunuluyor.

F-Secure Internet Security 2018 İndir– 19 defa indirildi

Trend Micro Maximum Security / Internet Security / Antivirus+ Security 2018

Trend Micro™ Antivirus+ Security yazılımı bilgisayarınız için temel internet koruması sağlayarak dijital yaşamınızın tadını güvenle çıkarmanıza izin verir. En son anti-fidye yazılımı teknolojisini sunar. Virüslere ve diğer zararlı yazılımlara karşı korur. Trend Micro Maximum Security, Internet Security, Antivirus+ Security, Mac® için Antivirus gibi seçenekler sunuluyor.

Trend Micro Security Software 2018 İndir– 300 defa indirildi

Comodo Internet Security Complete 10, Internet Security Pro 10, Antivirüs Advanced 10

Bilgisayarınızda saklanan tüm zararlı yazılımları ortaya çıkarır ve yok eder. Casus yazılım tehditlerini tespit eder ve tüm enfeksiyonları yok eder. Kötü niyetli işlemler zarar vermeden önce etkisiz hale getirilir. Bilgisayarınızı tarar, rootkitleri algılar ve kaldırır. Kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınızı bir zombi haline getirmesini önler. Kötü amaçlı yazılımlar yüklenmeden önce engellenir böylece kritik sistem dosyaları korunmuş olur. Sofistike bellek taşması saldırılarına karşı en üst seviyede koruma. Bilinmeyen dosyaları herhangi bir hasara neden olamayacakları izole bir ortamda çalıştırır. Comodo Internet Security Complete 10, Internet Security Pro 10, Antivirüs Advanced 10

Comodo Internet Security 2018 İndir– 14 defa indirildi

Satın Alınabilecek Diğer Antivirüs Yazılımları:

Testlerde başarılı olmuş ve satın alma seçeneği bulunan diğer güvenlik yazılımlarına aşağıdaki liste üzerinden ulaşarak indirerek satın alabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen bazı güvenlik yazılımlarını 7-30 gün arasında ÜCRETSİZ bir şekilde sınırlamasız kullanabilirsiniz. Memnun kalmanız durumunda satın alma işlemini uygulayabilirsiniz. Güvenlik yazılımları Windows 10, Windows 8, Windows 7 gibi tüm Windows tabanlı bilgisayarlar için bulabileceğiniz gibi, MAC OS X işletim sistemli MAC bilgisayarlar, android ve apple cihazlar içinde programlarını satın alabilirsiniz. Sizinde önerebileceğiniz ya da takıldığınız konular var ise yorum olarak belirtebilirsiniz.

X96 Mini Android Tv Box Kutusu Detaylı İnceleme

X96 Mini 4K Android TV box kutusu ile ilgili kutu içeriği, ürün incelemesi ve tüm teknik detaylar yazımızda. Android ile çalışan TV box dediğimiz kutular sayesinde Smart TV özelliği olan veya olmayan tüm TV’lerinizi eğlenceli bir multimedya cihazına dönüştürebilirsiniz. Evde kullanmış olduğunuz TV’ye hemen hemen küçük bir bilgisayar bağlamışçasına rahatlıkla birçok işlemi TV üzerinde TV box dediğimiz kutularla gerçekleştirebilirsiniz. Ben bu iş için geçtiğimiz günlerde Gearbest üzerinden seçtiğim X96 Mini isimli ürünü tercih ederek satın aldım. Ürünün satış fiyatı 41 Dolar civarlarında olmasına rağmen Gearbest üzerinde indirim kuponları veya günlük indirimlerde daha ucuza alınabiliyor. Ürünün satış linklerine buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi ürünle ilgili ilk izlenimlerime dair tüm detayları ele alalım.

X96 Mini 4K Android Tv Box Kutusu Teknik Detaylar:

X96 Mini Android TV Box işlemci olarak 2.0 Ghz hızında olan 4 çekirdekli Amlogic S905W (Cortex-A53) işlemcisini kullanıyor. GPU olarakta Arm’ye ait Mali-450MP kullanılmış. Cihaz 1GB/2GB şeklinde iki RAM seçeneğiyle geliyor. Ayrıca cihazın hafıza kısmında 8GB/16GB olmak üzere iki seçenek bulunuyor. Ben bellek ve hafıza kapasitesinin yüksek olması amaçlı 2GB RAM + 16GB ROM modelini tercih ettim. Ürün bellek ve hafıza kapasitesi dışında 3 çeşit fiş seçeneği sunuyor. Bulunduğunuz ülkeye göre fiş tercihinde bulunabilirsiniz. Türkiye’de kullandığımız fiş standartı AB PLUG (EU Plug) olarak geçtiği için satın alırken bu seçeneğe dikkat etmenizi öneririm.

X96 Mini işletim sistemi olarak Android 7.1.2 kullanıyor. Cihaz üretici tarafından yeni güncellemelerle sürekli destekleniyor. X96 Mini dosya formatı olarak RM / 1080P / 4Kx2K / DAT / MKV / MOV / MP4 / MPEG / MVC / VC-1 (video),  AAC / FLAC / MP3 / OGG (ses), H.264 / H.265 / HD MPEG4 / RealVideo 8/9/10 (kodek çözücü), BMP / GIF / JPEG / TIFF (fotoğraf) gibi birçok formatı desteklemektedir. X96 Mini Android tabanlı olduğu için içerisinde hazır halde Google Play Store yüklü olarak gelmektedir. Google Play Store üzerinde telefon ve tabletinizde olduğu gibi dilediğiniz uygulamayı veya oyunu kolaylıkla yükleyerek cihazınızda çalıştırabilirsiniz.

X96 Mini’nin giriş/çıkış birimlerini cihazın en ön yüzünde cihazın anlık durumunu belirten kırmızı/mavi ışıklı bir güç ledi bulunuyor. Cihazın arka kısmına baktığımızda ise 1 adet güç adaptörü yuvası, 1 adet ethernet kablosu girişi, 1 adet HDMI bağlantı yuvası, 1 Adet AV girişi (eski tip tvler için) ve 1 adet uzaktan kumanda alıcısı (IR) için yuvayla karşılaşıyoruz. Cihazın Sol tarafında ise 2 adet USB girişi ve 1 adet Micro SD kart (TF) yuvası bulunuyor. Cihaz üzerinde ethernet portu olsa bile cihazda dahili Wi-Fi alıcısı bulunuyor. Cihaz boyutları ise 8.20 x 8.20 x 1.70 cm yani en çok kullanılan kalem pilden biraz uzun seviyelerde.

X96 Mini 4K Android Tv Box Kutusu Kutu İçeriği:

Gearbest üzerinden satın almış olduğumuz ürününün kutusunu incelediğimizde kutu içeriğinde sizleri X96 Mini’nin dışında 1 adet HDMI kablosu, 1 adet IR uzaktan kumanda, 1 adet güç adaptörü, 1 adet yapışkanlı montaj ayağı, 1 adet kullanım kılavuzu (İngilizce) karşılıyor. Cihazın uzaktan kumandası 2 adet 1.5V’luk AA pille çalışıyor. Ancak kutu içeriğinden pil çıkmıyor.. Pilleri kendiniz temin etmeniz gerekmektedir.

X96 Mini 4K Android Tv Box Kurulum ve Kullanımı:

X96 Mini kurulumu aslında oldukça basit ve pratik. Başlangıç olarak güç adaptörünüzü, HDMI kablonuzu, IR kumanda alıcısını ilgili yuvalarına takıyoruz. Ürün kutusu içerisinde çıkan cihazın askı aparatını cihazı saklamayı düşündüğünüz herhangi bir yere yapıştırarak X96 Mini’yi görünmeyecek şekilde kolaylıkla gizleyebilirsiniz. X96 Mini’nin kumanda alıcısınıda TV’nizin ön kısmında bir yere yapıştırarak cihazınızı görünmeden kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Cihazın adaptörünü taktıktan sonra kumanda alıcısının on/off butonuna basarak cihazı çalıştırıyoruz. Cihaz başlar başlamaz animasyonlu X96 Mini logosu karşılıyor. Cihaz açılış logosundan sonra hazır olarak kurulumunu tamamlayarak direkt olarak başladığı için çok fazla bir ayara ihtiyacınız bulunmuyor. Cihaz İngilizce olarak ilk kurulumda çalışmaya başlıyor. Dil ayarlamasını Settings seçeneğine girerek Android telefonlarda olduğu gibi Language (Dil) seçeneği içinden Türkçe olarak kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Cihaz üzerinde hazır kurulu olarak Google Play Store, Google Chrome, KD Player(Kodi) gibi birçok uygulama hazır halde kurulu olarak geliyor. Cihaz üzerinde bulunan KD Player diğer adıyla Kodi içerisinde Exodus, Covanent gibi eklentiler ise hazır kurulu halde geliyor. Kullanımınıza göre Google Play Store üzerinden Gmail adresinizle giriş yaptıktan sonra dilediğiniz oyun ve uygulamaları cihazınıza kolaylıkla kurabilir ve sonrasında kullanabilirsiniz.  Cihazın kumandası birçok işlemde yeterli olduğu gibi X96 Mini’ye USB üzerinden takacağınız mouse ve klavye gibi donanımlarıda otomatik tanıdığı için cihaza takacağınız bir klavye ve mouse setiyle kolaylıkla internette gezinebilir cihaz üzerinde oyun oynayabilirsiniz.

X96 Mini 4K Android Tv Box Çekilmiş Fotoğraflar:

X96 Mini ile ilgili kutu inceleme esnasında çektiğim bazı fotoğrafları aşağıdaki galeride inceleyebilirsiniz.

Ürünü satın almak isterseniz buraya tıklayarak ürünü indirimli bir biçimde kolaylıkla satın alabilirsiniz. Cihazın detaylı testini daha sonra paylaşacağız. X96 Mini ile ilgili sormak istediklerinizi, aklınıza takılanları aşağıda yorum olarak belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

Gearbest İndirim Kodları (2018 Güncel)

Gearbest indirim kodları ile ucuz alışveriş nasıl yapılır? Gearbest kodu var mı? Popüler alışveriş sitesi olan GearBest üzerinde kullanabileceğiniz indirim kuponlarıyla alışverişiniz ucuza getirebilirsiniz. Gearbest internet mağazasında geçerli güncel indirim kupon kodları, kampanyalar ve hediye çekleri ile alışverişlerinizi daha ucuza getirebilirsiniz. Bu sayede teknolojik ürünlerden hediye aksesuarlara kadar birçok ürüne uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. İndirim kodları yapacağınız alışverişlerde avantajlar sağlamaktadır. Satın almak istediğiniz ürünü belli bir miktar indirimle alabilmenizi sağlayacak kuponları temin ederek kullanabilirsiniz. Mevcut alışverişlerinizi daha ucuza getirebilmek için indirim kuponları kullanabilirsiniz.

Gearbest İndirim Kuponları (2018 Güncel Kuponlar)

Belirli aralıklarla Gearbest tarafından bizlere iletilen indirim kuponlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Genellikle seçeceğimiz sitemizin içeriğine uygun ürünler olacak. Yine de avantajlı diğer seçenekleride sizlerle paylaşacağız. İndirim kodlarını aşağıdaki kutucuklarda bulabilirsiniz. Ürünün indirim kodu üzerine tıklayarak hem kodu kopyalayacaksınız hem de ürünün satın alma sayfasına erişim sağlayarak kolaylıkla alışveriş yapabileceksiniz.

Gearbest Promosyon Kodları Nasıl Kullanılır?

Gearbest üzerinde satın alacağınız ürüne ait indirimi sağlayacak olan promosyon kodunu ürünü sepete ekledikten sonra alışveriş sepetinize giderek kullanabilirsiniz.  Alışveriş sepetinizi kontrol ettikten sonra promosyon kodu alanına kodunuzu yazarak uygula butonuna basın. Sayfa yenilendikten sonra yapılan indirimi kolaylıkla görerek ödemeye devam et butonuyla satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Sayfamızda yer alan bazı Gearbest promosyon kodu (indirim kodları) listesi aşağıdaki gibidir. İndirim kuponları konu içerisinde sayfalama yöntemiyle yayınlanacağı için ileri – geri butonları aracılığı ile kuponlar arasında kolaylıkla gezinebilirsiniz. İndirim kodlarını tekli alımlarda kullanabilirsiniz. O nedenden dolayı kodları kullanırken tek tek alışveriş yapmanızı öneriyoruz.

 1. 2018 Mayıs-Haziran Ayı Gearbest İndirimleri
 2. Xiaomi Ürünleri İçin Geçerli İndirim Kodları
 3. Kuponla 5 TL’nin Altına Kadar İnen Ürünler İçin İndirim Kodları
 4. Gearbest 23 Nisan’a Özel İndirim Kodları

Mayıs-Haziran Ayı İçerisinde Geçerli Gearbest İndirimleri

01-31 Mayıs arasında Gearbest üzerinde geçerli indirim kupon kodları ve ürünler aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

ÜRÜNİNDİRİM KODUSON GEÇERLİLİK
MPOW DS - D6 Akıllı Fitness Tracker Nabız Uyku MonitörüGBMAYNEWEK6 Haziran
Orijinal Xiaomi Bluetooth Müzik Spor KulaklıkGBMAYNEWEM10 Haziran
TWS M9 Bluetooth Stereo Kulaklık GBMAYNEWEN10 Haziran
KXL - E40 El Lazer Mesafe ÖlçerGBMAYNEWEP10 Haziran
Orijinal Xiaomi Taşınabilir USB LED Işık (Geliştirilmiş Sürüm) GBMAYNEWEQ10 Haziran
Orijinal Xiaomi Akıllı Kapı ve Pencere SensörüGBMAYNEWER10 Haziran
Xiaomi Özçekim Çubuğu Bluetooth Uzaktan Shutter Tripod Tutucu GBMAYNEWEF3 Haziran
ORICO CBS7 Masaüstü Kablo Düzenleyici Silikon Tel Tutucu KlipsGBMAYNEWEG3 Haziran
Aqara Akıllı Su Sensörü GBMAYNEWDX31 Mayıs
Bilgisayar İçin Rahat Fare Pedi GBMAYNEWDJ31 Mayıs
LCD Ekranlı Dijital TermometreGBMAYNEWDL31 Mayıs
Xiaomi Huami AMAZFIT Bip Lite Sürüm Akıllı SaatGBMAYNEWDEA31 Mayıs
HBQ - I7 Kablosuz Bluetooth Kulak İçi KulaklıklarGBMAYNEWDEB31 Mayıs
MPOW DS - D6 Akıllı Fitness Tracker Nabız Uyku Monitörü GBMAYNEWDED31 Mayıs
Orijinal Xiaomi Mi Hoparlör Bluetooth 4.0 GBMAYNEWDD31 Mayıs
Orijinal Xiaomi 10000mAh Güç Bankası 2 Silikon KılıfGBMAYNEWCU31 Mayıs
Orijinal Xiaomi Akıllı Kapı ve Pencere SensörüGBMAYNEWCO31 Mayıs
HUAWEI Band 3 Akıllı SaatGBMAYNEWCT31 Mayıs
Orijinal Xiaomi Ultra-ince 10000mAh Mobil Power Bank 2 GBMAYNEWCY31 Mayıs
ATTOP XT - 1 Katlanabilir RC Drone WIFI 2MP KAMERAGBMAYNEWCH31 Mayıs
2.4GHz Kablosuz Optik Oyuncu MouseGBMAYNEWCS31 Mayıs
CCTREE PLA 3D Yazıcı Filament - SIYAHGBMaynewBF31 Mayıs
Original Xiaomi Mi WiFi 300M Amplifier Wifi Mesafe ArttırıcıGBMaynewBJ31 Mayıs
Orijinal Xiaomi Akıllı Kapı ve Pencere Sensörü GBMaynewAE31 Mayıs

Xiaomi Ürünleri İçin Geçerli İndirim Kodları

Xiaomi, akıllı telefonlar, mobil uygulamalar, dizüstü bilgisayarları ve birçok tüketici elektroniği üretimi yaparak kullanıcılarına sunmaktadır. Son dönemde tanınan Xiaomi markalı ürünlere indirim kuponlarını kullanarak avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Xiaomi ürünleri için linkler ve indirim kuponları listede.

ÜRÜNİNDİRİM KODU
Xiaomi Mijia Araba DVR Kamera - Siyah TRNY2018115
Xiaomi Piston Kulak İçi Kulaklıklar Yeni Versiyon - Gümüş GBAFFNEW46
Xiaomi Sırt Çantası GriGBAprNEW043
Xiaomi Termostat Doğruluk Sıcaklık Nem Monitörü Beyaz GBAprNEW038
Xiaomi Selfi Sopası Bluetooth TripodGBAprNEW034
Xiaomi M365 Katlanır Elektrikli Scooter Avrupa SürümüGBAprNEW033
Xiaomi Akıllı Kapı ve Pencere SensörüGBAprNEW024
Xiaomi Piston Kulak İçi Kulaklıklar Yeni Versiyon Mavi GBAprNEW023
Xiaomi Mi Band 2 Android ve iOS için Akıllı Saat GBAprNEW039
Xiaomi Yeelight AC220V RGBW E27 Akıllı LED AmpülGBAprNEW025
Xiaomi Taşınabilir USB LED Işık (Geliştirilmiş Sürüm) Mavi GBAprNEW026
Xiaomi Mijia 0.5mm Kalem Beyaz GBAprNEW028
Xiaomi Mi WiFi 300M Amplifikatör 2 İngilizce VersiyonGBAprNEW016
Xiaomi Kulak İçi Hybrid Kulaklık Pro GümüşGBAprNEW021
Xiaomi Mi Drone 4K UHD WiFi FPV Quadcopter Beyaz 23Nisan09

Kuponla 5 TL’nin Altına Kadar İnen Ürünler İçin İndirim Kodları

Gearbest tarafından yen üyelere kuponla birlikte 5 TL’nin altına inebilecek ürünler için indirim kodları. Kuponla 5 TL’nin altında ürünlere sahip olmak için sürekli güncellenen Gearbest sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ÜRÜNİNDİRİM KODU
4 Adet Çift Taraflı Vida Çıkarıcı - Cıvata Oyucu AracıUnder1$trgb01
Xiaomi Mi Band 2 için Yedek Kayış KordonUnder1$trgb02
Maikou C Tipi USB Kablosu Veri Senkronize Şarj Kablosu - 2mUnder1$trgb06
K20 Evrensel 3.5mm Kulak İçi Stereo Kulaklık BeyazUnder1$trgb12
Akıllı Bluetooth 4.0 Takip GPS Takip CihazıUnder1$trgb13
P 3001 3'ü 1 Arada Cep Telefonu Kamera Lensi Balıkgözü - Geniş AçıTRNY2018
KSD - A23 Kulaklık Mikrofonlu Kulak İçi KulaklıkTRNY2018
Kamera ve Cep Telefonu Stand + Tripod Montaj AdaptörüTRNY2018
Excelvan Manyetik Araç Cep Telefonu TutacağıTRNY2018
ORICO CBS7 Masaüstü Kablo Düzenleyici Silikon Tel Tutucu KlipsTRNY2018
Maikou Çok Portlu USB HubTRNY2018
3M Mkcro USB Düz Örgülü Şarj KablosuTRNY2018
Mini Ahtapot Stil Cep Telefonu Esnek Tripod StandıTRNY2018
Samsung/Huawei/HTC/Sony/Nokia/LG İçin SZKINSTON 10'lu kabloTRNY2018
Taşınabilir Ayarlanabilir Katlanır Tablet Tutucu StandTRNY2018

Gearbest 23 Nisan İndirim Kuponları

Gearbest tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için sunulan indirim kuponlarını kullanarak çocuğunuza bazı hediyeler alabilirsiniz. İndirim kuponları belli ürünlerde geçerlidir.

ÜRÜNİNDİRİM KODU
JJRC H67 Uçan Noel Baba RC Quadcopter - RTF23Nisan01
1:63 Coke Can Mini RC Yarış Arabası Çocuk Hediyesi23Nisan02
Planet Boy 2.4GHz RC Top Şekilli Robot - RTR23Nisan05
HUBSAN H507A RC Quadcopter23Nisan30-20
HUINA 1520 1:18 2.4G 6 Kanal RC Simülasyon Alaşımlı Kepçe23Nisan30-20
HB - P1803 1:18 RC Kaya Tırmanışı Araba - RTR23Nisan30-15
WLtoys 18428 - B 1:18 4WD RC Tırmanma Arabası - RTR23Nisan30-15
LiDiRC L15FW Fırçalanmış Suya Dayanıklı RC Quadcopter23Nisan30-15
8.5 inç Yazma Tablet Çocuk Çizim Kartı23Nisan6-5
TIANQU XS809W Katlanabilir RC Quadcopter - RTF23Nisan6-5

Gearbest Nasıl Üye Olunur?

Yurtdışı alışverişte en çok tercih edilen sitelerden birisi olan ünlü alışveriş sitesi Gearbest sitesine nasıl kayıt olabileceğinizi ele alacağız. Gearbest üzerinde uygun fiyatlarla birçok ürüne kolayca sahip olabilirsiniz. Gearbest Türkiye sayfasıyla Türk kullanıcılarına da Türkçe destek vererek alışveriş yapabilmeleri konusunda oldukça kolaylık sağlamaktadır. Gearbest alışveriş sitesine üye olarak güvenilir bir biçimde kolayca alışveriş yapabilmeniz için üyelikle ilgili gerekli tüm detaylar yazımızda.

Gearbest Türkiye’ye Nasıl Kayıt Olunur?

Gearbest sitesine üye olabilmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayınız.

 1. Gearbest Türkiye sitesine buraya tıklayarak giriş yapıyoruz.
 2. Sayfanın sağ üst köşesindeki Giriş yap butonuna ardından Kaydol butonuna tıklıyoruz. (Gearbest’e kayıt olmak site üzerinde kullanabileceğiniz 50 puan (4.14TL) kazanmanızı sağlayacaktır.)
 3. Kayıt ol sayfasına giriş yaptıktan sonra Kaydol kısmındaki bizden istenen bilgileri doldurarak kayıt formunu dolduruyoruz. – E-posta: Kullandığınız bir e-posta adresini buraya giriniz. Adresinizin kullanılabilir olduğundan emin olmalısınız. Zira tüm aktivasyon mailleri buraya gireceğiniz e-posta adresine gönderilecektir.
  – Şifre: Şifre oluştur ve şifreyi onayla kısmına belirlediğimiz şifremizi giriyoruz. Kullanacağımız şifre en az 8 karakterden oluşur, harf, sayı ve özel karakterler’den en az ikisin içermelidir.
  – Kodu gir: Sağ tarafta gördüğünüz güvenlik kodunu sol tarafındaki kutucuğa giriniz.
 4. Şartlar ve Koşullar ve Gizlilik Politikaları’nı okudum yazan alandaki kutucuğu işaretleyin. Ardından Kaydol butonuna basın.

Kaydol butonuna bastıktan sonra hesabınız başarıyla aktif edilmiştir yazan ekran sizi karşılayacak. Bu ekranı gördükten sonra kayıt olurken girdiğiniz e-posta adresinizi kontrol edin. Gearbest tarafından gönderilen maildeki linki kullanarak hesabınızı aktif hale getirin.E-posta kutunuza mail gelmezse spam klasörünüzü kontrol edin. Eğer hala mail ulaşmadıysa tekrar aktivasyon maili isteyebilirsiniz. Gönderilen aktivasyon mailinin ulaşması birkaç dakikayı bulabilir.

Üyeliğinizi onayladıktan sonra profilinizi, kargo bilgilerinizi, kuponlarınızı ve daha fazlasını kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Sonrasında alışverişlerinizin keyfine bakarak dilediğiniz ürünleri Gearbest üzerinden satın alabilirsiniz.

Seo Paketleri ile Markanızı Görünür Kılın

Her internet sitesinin arama motorlarındaki görünürlük ihtiyacı farklıdır. Kimi zaman rekabet çok fazla olup, kimi zaman daha az rekabet olması nedeniyle, her internet sitesine yapılan SEO işlemi de farklıdır. Bu nedenle SEO ajansları her site için farklı bir SEO paketi sağlamaktadır.

Seo Paketleri Hangi Çalışmaları İçeriyor?

SEO Paketleri, içerisinde yer alan hizmetlere göre değişkenlik gösterir. Sitenizin ihtiyaçlarına göre, hangi kelime bazında çalışma yapılacağı belirlenir ve buna uygun düzenlemeler yapılır. SEO ajansları, SEO paketlerini belirlerken, alınacak olan backlink sayıları, sosyal medya paylaşımları, arama motoru görünürlüğü ve anahtar kelime sayısı gibi belli faktörlere göre seçenekler oluşturur.

Her internet sitesinin SEO paketine ihtiyacı olduğu için paketlerin hem içerikleri hem de fiyatları oldukça değişkendir. Rolibo SEO ajansı da aynı şekilde, her sitenin ihtiyaç duyabileceği farklı paketleri kullanıcılara sunmaktadır. Rolibo Seo Paketlerini İncele, sana uygun olanı seç ve sıralamalarda yükselmeye başla!

Hedeflerinize İhtiyaçlarınıza Uygun Seo Paketleri

Küçük bir işletmeye ait internet sitesinden, çok uluslu şirketlere kadar, her işletmenin ortak ihtiyacı olan SEO, her bütçeye ve anahtar kelime rekabetine uygun SEO paketleri ile hizmet alabilmekte. Doğru şekilde hazırlanmış olan bir SEO paketi, firmaların internet siteleri için ihtiyaç duyabilecekleri her türlü optimizasyon hizmetini karşılayacaktır. rolibo.com web sitesi üzerinden tüm seo süreçleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sanal görünürlük marka imajınız ve müşterilerinizin size ulaşabilmesi için çok önemli. Artık herkesin internetten araştırma yaptığı düşünüldüğü zaman, doğru SEO paketini seçmenin ve başarılı bir SEO ajansı ile çalışmanın önemi bir kez daha fark ediliyor. İşletmenizin ölçeği ne boyutta olursa olsun SEO her geçen gün daha adeta bir zorunluluk haline gelmekte.

Rootlu Telefonlarda Snapchat Kullanmak

Rootlu Android telefonlarda Xposed Framework kullanılarak Snapchat nasıl kullanılır? Android işletim sistemine sahip cihazlar kullanıcıların güvenliği için birçok güvenlik önlemi içermektedir. Android cihazların yapısı gereği telefonunu özelleştirmek isteyen birçok kullanıcı root işlemini cihazlarına uygulayarak telefonun tüm kontrolünün kendisinde olmasını kimi zaman isteyebilmektedir. Ancak telefonunun yazılımında yapılan değişiklik sonrası Snapchat veya banka uygulamaları gibi bazı uygulama ve oyunlar sistem değişikliğinden dolayı güvenlik uyarısı vererek çalışmamaktadır. Snapchat bu uyarıyı direkt olarak vermese de bağlantı hatası vererek kullanıcının hesabına erişimini engellemektedir. Root atılmış ve SuperSU uygulaması yüklü telefonlarınızda Snapchat’i nasıl kullanabileceğinizi anlatalım.

Rootlu Android Telefonlarda Snapchat Kullanmak (Xposed Framework Kullanımı)

Root yetkisi sağlanmış Android cihazlarda 3. parti uygulamalar kullanarak Snapchat ve benzeri uygulamaların çalışmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki işlem sırasını uygulayarak sorunumuzu çözelim.

 1. Android telefonunuza Xposed Framework uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Xposed Framework isimli uygulamayı indirme butonu aracılığı ile indiriyoruz.

  Xposed Installer v3.1.5 (.apk) İndir– 184 defa indirildi

 2. Xposed Framework .apk dosyasını indirdikten sonra kurulumunu yapıyoruz.
 3. Xposed Framework yüklü değil hatası alırsanız Yükle/Güncelle butonuyla uygulamayı aktif hale getirebilirsiniz.
 4. Xposed Framework uygulamasının kurulumunun ardından kullanacağımız RootCloak modülünü indirmemiz gerekiyor. Uygulamanın sol üst köşesindeki üç çizgili butona dokunarak açılan menüde İndir seçeneği içerisine giriyoruz. En üstte bulunan arama alanına rootcloak yazarak aratıyoruz. Karşımıza 2 seçenek gelecek. Biz RootCloak (with 5.x and 6.x support) yazan sürümü indireceğiz.
 5. Modülün sayfasında en üstteki Sürümler seçeneğine girerek en son versiyonun yanındaki İndir butonuna basıyoruz. Dosya indirme işlemi bitince aynı buton üzerinde Yükle seçeneğini göreceksiniz. Yükle butonuna basarak RootCloak uygulamasını da telefonumuza kuruyoruz.
 6. Kurulum sonrası telefonumuza kurulan RootCloak isimli uygulamayı çalıştırıyoruz. RootCloak menüsünde Add/Remove Apps seçeneğine giriş yapıyoruz. Yukarıda bulunan + işaretine dokunarak Snapchat uygulamasını seçip listeye dahil ediyoruz. Bu işlem sonrası Snapchat ile ilgili sorununuz devam ederse cihazınızı yeniden başlatarak veya uygulamanın çalışmasını durdurarak deneyebilirsiniz.

Not: Yukarıda anlattığımız yöntem sadece root yapılmış Android cihazlarda yapılabilmektedir. Cihazınızda root yetkisi yoksa bu uygulamayı yükleyerek deneme yapmamanızı öneririz. Ayrıca uygulama içerisinde çok fazla modül olduğu için bilginiz dahilinde olmayan modüllerle işlem yapmamanızı aksi taktirde sonuçlarından sizin sorumlu olacağınızı unutmayın.